Devamı

  GERİ SAYIM SONA ERDİ TOKYO 2020 OLİMPİYATLARI BAŞLADI

  Pandemi nedeniyle ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları Japonya Ulusal Stadı’nda görkemli bir törenle başladı. Tokyo 2020 Açılış Töreni’nin ilk kısmında; “Öyküler nerede başlar” bölümüyle tiyatral gösteriler düzenlendi. Geri sayımın ardından törene havai fişek gösterileri eşlik etti.. Törenin 2. bölümüne ise “Ayrıyız belki ama yalnız değiliz” ismi verildi. “Sporcuların içindeki ışık” isimli alt bölüm ise efektif gösteriler şölen havasında izleyicilere sunuldu. Diğer bir alt bölümü ise “Noktaları birleştirme” bu dönemde duygularımızı bastırışımızı anlatmaya çalışıyor. “Ev sahibinden merhaba” bölümünde Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach görüntülendi. Japon bayrağının göndere çekilmesiyle birlikte Japonya milli marşı okundu.

  “Kalıcı bir miras” isminin verildiği bölümde hayatını kaybedenlere yönelik bir saygı duruşu gerçekleştirildi. “Kalıcı bir miras” bölümünün 2. bölümü (Geleneğin ritmi) itfaiyecilere atfedildi. Japonya’nın bir deprem bölgesinde olmasıyla birlikte itfaiyecilerin her zaman antrenman yapması ve ülkede olabilecek felaketlere hazır olmasıyla bilinirdi. Sporcuların da sürekli antrenman yapması ve karşılaşmalara hazır olması gibi.

  Halkların iç içe olması birleşik bir dünyayı temsil ediyor

  Aşkı, aydınlığı temsil eden 1964’ten 2020’ye isminin verildiği diğer bir alt bölüm ise; 1964’te delegasyonların getirdiği fidelerin ekilmesi ve büyüyen ağaçlardan olimpiyat halkaların yapılmasını ifade ediyor. Halkların iç içe olması birleşik bir dünyayı, kıtaları temsil ediyor.

  Eğitime atfedilen ödül töreninde ise Bangladeşli girişimci, ekonomi profesörü Muhammet Yunus ödüle layık görüldü. Yunus sporculara seslenerek “Dünyayı değiştirmek yolunda öncü olabilirsiniz, liderlik yapabilirsiniz” dedi.

  Dünyanın dört bir yanından gelen 32.si düzenlenen Olimpiyat oyunlarında tüm gözler Tokyo’da. İlk sırada Yunanistan’ın gözüktüğü bayrak geçiş töreninde 121. sırada Türkiye göründü.

   Ülkelerini temsil eden milli sporcularda kendi ülke bayraklarını taşıyarak geçiş törenine eşlik etti. Geçiş esnasında kullanılan müzikler ise; Japonların ürettiği bilgisayar oyunlarının müzikleri.

  Ülkesindeki savaş gibi sebeplerden dolayı yarışamayan sporculardan ilk kez 2016 yılında “Mülteci Olimpiyat Takımı” oluşturuldu.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...

  Son dakika: Filenin Sultanları’ndan gümüş madalya

  Cezayir’in ev sahipliğinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, final maçında İtalya ile karşı karşıya geldi.