Kawhi Leonard, Philadelphia 76ers’a karşı 7. maçı kazandıran ve seriyi atlamalarını sağlayan inanılmaz basketi sonrası duygusal reaksiyonu hakkında konuştu.

Kawhi’ın şutu, NBA tarihinde 7. maçı kazandıran birinci son saniye basketiydi. Bunun üzerine yorumu şöyle oldu:

“Az çok her vakit evvelden orada bulunmuşum üzere davranan bir adamım. Muhtemelen beni en son çığlık atarken gördüğünüzde, Spurs’deki şampiyonluğu kazandığımız vakitti. Bu yüzden, ne vakit sahiden deneyim etmediğim bir an üzere olursa, muhtemelen biraz his göstermeye çalışırım. Bu gece de o gecelerden biriydi. Daha evvel hiç bu türlü bir durumda bulunmadım – dediğiniz üzere, bir 7. maçı son saniyede kazandıran birinci basketmiş, bu yüzden his gösterdim.”

“YÜKSEKTEN BIRAKMAM GEREKTİĞİNİ BİLİYORDUM”

Leonard, Raptors’ın Orlando’ya karşı maçlarında daha evvel benzeri bir oyun çizildiğini de ekledi. Kawhi, bu sefer Joel Embiid’in üstünden şutu sokmak için atışını biraz daha bombeli yapması gerektiğini söyledi:

“Sadece topu yakalayıp atmak yerine biraz yer bulmak için vaktim olduğunu biliyordum. Fakat topu yakalayıp yalnızca şutu çıkarabilmek için alan aradığım bir ana dönüştü. Embiid beni savunuyordu. Kendisi benden daha uzun. Bu yüzden, daha evvel çalıştığım ve sevdiğim bir yer buldum. Sonra yalnızca biraz yüksekten bırakmam gerektiğini biliyordum.”

Kawhi, bahsettiği şut ile maçtaki 41. sayısını atmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz