“Selen Erdem: ‘Dişi Fatih Terim’ europeworldspor.com’a Konuk Oldu!”

Son zamanlarda sosyal medyada davranışları ve tavrıyla hafızalar kazınan Dişi Fatih Terim olarak bilinen Selen Erdem, EuropeWorldSpor / SporDetay. com ortak yayınında Mehmet Efe Dinç’in konuğu oldu.

Spor hayatına çocukluğunda futbol oynayarak baslayan 39 yaşındaki başarılı antrenör Selen Erdem, genç yaşına rağmen 20 yılı aşkındır Kadın Basketbol takımlarında antrenörlük yapmakta.

DİŞİ FATİH TERİM MİSİN?

Mehmet Efe Dinç’in sorularını yanıtlayan Erdem “ Kendini Fatih Terim’e benzetiyor musun?” Sorusuna, “ Fatih Terim ile bağdaştırılmaktan gurur duyuyorum. İnsanlar siz Fatih Terim’in dişişi misiniz diye sorularda bulunuyor. Ancak ben bununla övünebilirim, keşke Fatih Terim gibi büyük bir antrenör olabilsem.” şeklinde cevapladı.

“KURALLAIRIM VE KIRMIZI ÇİZGİLERİM VAR”

Kurallarının ve çizgilerinin olduğunu belirten Selen,” iş alanında herkesin bir disilpilini ve çizgisi olmak zorundadır. Benim de kurallarım ve aşılamayacak çizgilerim var. Maça çıktığımda normal hayattaki güler yüzlü selen gidiyor yerine disiplinli koç olan selen geliyor”

Saha içinde yaptığı davranışlar hakkında konuşan erdem, “ açık yüreklilikle şunu söyleyebilirim saha içinde yaptığım bir davranış bir duygu birinin taklidi değil. Tamamen içgüdüsel bir davranış. Bazen kendi maçlarımı izlediğim zaman kendim bile şaşırıyorum ama maç sırasında başka bir karektere bürünüyorum.” dedi.

KADIN ANTRENÖR OLMANI KISKANIYORLAR MI ?

Mehmet Efe Dinç’in bir kadın olarak ne tarz zorluklarla karşı karşıyasınız sorusunu yanıtlayan Erdem, “insanlar genel olarak kadının hükmetmesine alışkınlar değiller. Ben koç olarak ordaki bütün teknik ekibe, başkana ve oyunculara hükmetmek zorundayım onları yönetmek zorundayım. Eğer kibar birisi olsam insanlar davranışlarımı tölere edebiliyor.” diye cevapladı.

Sözlerini bitirmeden önce kadınlara tavsiyelerde bulunan Erdem, ne olursa olsun kadınların vazgeçmemesi gerektiğini her düştüğünde ise daha yükseklere çıkmak için tırmanması gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz