Devamı

  2022 F1 kış testleri: Nerede ve ne zaman yapılacak, nasıl işleyecek?

  Büyük bir heyecanla beklenen 2022 F1 sezonu, Barselona’da gerçekleştirilecek olan kış testleri ile resmen başlayacak. Biz de 2022 F1 kış testleri hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

  2022 araçlarının tanıtılmasıyla ve shakedown’ların başlamasıyla birlikte, 2022 sezonu için duyulan heyecan da artmaya başladı.

  Orijinal olarak 2021 sezonu için planlanan büyük kural değişimi, COVID-19 pandemisinden dolayı 2022’ye ertelenmişti.

  2022 regülasyonlarını tamamlamak için 4 yıllık bir çalışma ortaya koyuldu ve rüzgar tünelleri ile CFD simülasyonlarından gelen verilerle birlikte araç konsepti üzerindeki muhtemel hatalar daha araçlar ateşlenmeden yok edildi.

  2022 regülasyonları, 30 Nisan 2021’den itibaren kağıda geçirildi ve 169 sayfalık belge tamamlandı. 2022 aracının ilk gerçek modeli, 2021 Britanya Grand Prix’si öncesinde tanıtıldı.

  Üzerinde uzun yıllardır çalışılan yeni kurallardan beklentiler büyük. 2022 araçlarının temel amaçları, üretilen kirli havayı azaltarak araç takibini ve yarışmayı kolaylaştırmak. Ayrıca gridin daha yakın olmasını sağlamak.

  Takımlar, taban etkisinin geri döneceği yeni araçlarını çekim günlerinde piste çıkardılar ve takımların farklı tasarımlar, felsefeler denediklerini gördük.

  Araçlar, çekim günlerinde piste çıksalar da performans anlamında henüz gerçek bir fikre sahip değiliz.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...