Devamı

  1. maç ABD’de az izlendi, Kanada’da rekor kırdı!

  Toronto Raptors ve Golden State Warriors ortasında oynanan NBA Finalleri 1. maçı, ABD’de son 10 yılın en az izlenen Final serisi maçı olmakla birlikte, Kanada’da en çok izlenen NBA maçı oldu!

  SportsMediaWatch.com tarafından yayınlanan bir rapora nazaran, Warriors ve Raptors ortasındaki ABC kanalında yayınlanan 1. maç, dev medya ağı tarihinde en düşük reytingli Final oyunlarından birisi oldu.

  SON 10 YILIN EN MAKUS REYTİNGİ!

  Rapor şu biçimdeydi:

  “Perşembe günkü Warriors – Raptors NBA Finalleri 1. maçı 10.1 reyting aldı ve geçen yıl yayınlanan Cavaliers – Warriors maçından %18 (12.3), 2017’de yayınlanan Cavaliers – Warriors maçından ise %19 reyting düşüşü gerçekleşti.”

  “10.1, NBA Finallerinin 1. maçları ortasında, son 10 yıldan beri (Magic – Lakers maçı) en düşük seviye(8.9). Ayrıyeten 2013’deki Heat – Spurs ortasındaki serinin 3. maçından beri en düşük NBA Finalleri maçı reytingi (10.0).”

  %18’lik düşüş, 2005’ten bu yana yayınlanan Final serisi 1. maçları ortasında yüksek olanı. (Pistons – Spurs, -%24).

  KANADA’DA NBA TARİHİ REKORU KIRILDI

  Raptors – Warriors serisi ortasında geçen 1. maç, 7.4 milyon Kanadalıya izleyiciye ve ortalama 3.3 milyon izleyici kitlesine ulaştı. Bu da bu maçı, Kanada’da en çok izlenen NBA maçı yaptı.

  Raptors, ligdeki 24. yılında birinci kez Finallere çıktı ve son iki yılın şampiyonu Warriors’a karşı oynuyor. Reytinglerdeki düşüşün, birtakım tarafların Raptors hakkında fazla bir şey bilmediği ya da üst üste beşinci yıldır Final serisinde bulunan Warriors’ı görmekten bıkan seyirciler yüzünden olduğu kestirim ediliyor.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...