Toronto Raptors ve Golden State Warriors ortasında oynanan NBA Finalleri 1. maçı, ABD’de son 10 yılın en az izlenen Final serisi maçı olmakla birlikte, Kanada’da en çok izlenen NBA maçı oldu!

SportsMediaWatch.com tarafından yayınlanan bir rapora nazaran, Warriors ve Raptors ortasındaki ABC kanalında yayınlanan 1. maç, dev medya ağı tarihinde en düşük reytingli Final oyunlarından birisi oldu.

SON 10 YILIN EN MAKUS REYTİNGİ!

Rapor şu biçimdeydi:

“Perşembe günkü Warriors – Raptors NBA Finalleri 1. maçı 10.1 reyting aldı ve geçen yıl yayınlanan Cavaliers – Warriors maçından %18 (12.3), 2017’de yayınlanan Cavaliers – Warriors maçından ise %19 reyting düşüşü gerçekleşti.”

“10.1, NBA Finallerinin 1. maçları ortasında, son 10 yıldan beri (Magic – Lakers maçı) en düşük seviye(8.9). Ayrıyeten 2013’deki Heat – Spurs ortasındaki serinin 3. maçından beri en düşük NBA Finalleri maçı reytingi (10.0).”

%18’lik düşüş, 2005’ten bu yana yayınlanan Final serisi 1. maçları ortasında yüksek olanı. (Pistons – Spurs, -%24).

KANADA’DA NBA TARİHİ REKORU KIRILDI

Raptors – Warriors serisi ortasında geçen 1. maç, 7.4 milyon Kanadalıya izleyiciye ve ortalama 3.3 milyon izleyici kitlesine ulaştı. Bu da bu maçı, Kanada’da en çok izlenen NBA maçı yaptı.

Raptors, ligdeki 24. yılında birinci kez Finallere çıktı ve son iki yılın şampiyonu Warriors’a karşı oynuyor. Reytinglerdeki düşüşün, birtakım tarafların Raptors hakkında fazla bir şey bilmediği ya da üst üste beşinci yıldır Final serisinde bulunan Warriors’ı görmekten bıkan seyirciler yüzünden olduğu kestirim ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz