Boston Celtics’in basketbol operasyonları lideri Danny Ainge, Kyrie Irving’i takaslamanın, “asla pişman olmayacağı” bir şey olduğunu söyledi.

“Anlaşma yapmakta her vakit risk vardır” tabirini kullanan Ainge, Irving’in Boston’ın hayal kırıklığı olan dönemi konusunda tüm suçlamanın tartısını taşımaması gerektiğini de ekledi.

“Anlaşma yapma riski her vakit vardır. Riskten korkmuyoruz. Kyrie’ye yatırım yaparak risk oluşturduk ve ne olursa olsun, asla pişman olmayacağım. Bir sonraki muahedeye bakacağım.”

“KYRIE’NİN DE HATASI VAR, FAKAT HERKES KADAR”

Ainge, potansiyel maksatları NBA haritasında New York’tan Los Angeles’a giden Kyrie’den vazgeçmediğini söyledi:

“Tüm Kyrie olayı hakkında söyleyeceğim birinci şey, bir kişinin bir grubun başarısızlıkları için ya tebrik alması ya da büsbütün suçlanması talihsizliği. Grubun bu yıl başarılı olamamasının birçok sebebi vardı. Kyrie suçlamalardaki hissesini hak ediyor, ancak kimseden fazla değil. İşleri gerçek formda yapmayan ve grubun faydasına yapılması gereken fedakarlıkları yapmayan birçok adam var. Bu yüzden Kyrie de dahil olmak üzere herkesin bir ders çıkaracağını düşünüyorum. Kendisi hala genç bir oyuncu ve sanırım gelecek yıl daha da yeterli olacak.”

Ainge, Irving’in Celtic kalması gerektiğine ikna etmek için ne söylemesi gerektiği konusunda da şu sözleri kullandı:

“Bunun karşılığını bilmiyorum. Bunu şimdi bilmiyorum.”

27 yaşındaki Irving, bu yaz sınırsız bir hür oyuncu olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz