Devamı

  BAŞARISI EN BÜYÜK HEDİYE OLDU

  Ankara’da 29-39 Haziran tarihleri arasında 52 ilden 284 judocunun katılımıyla gerçekleşen Judo Genç Milli Takım Seçme Turnuvasında yarışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünün genç sporcusu Hanife Özcan (19) -48 kiloda bronz madalya kazandı. Bu başarı  Balıkesir Üniversitesi Antrenörlük Bölümü 1. Sınıf Öğrencisi Özcan için aynı zamanda doğum günü hediyesi de oldu.

  Judoya 7 yaşında babası ve aynı zamanda antrenörü olan Yücel Özcan ile başlayan Milli Sporcu Hanife Özcan, “ 11 yıldır judo sporu yapıyorum. Aynı zamanda Balıkesir Üniversitesi antrenörlük bölümü öğrencisiyim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünde sporcuyum. Judoda yolculuğum babamın judo antrenörü olması ile başlamıştı. Abim de bu spor ile uğraşıyor. Judoyu bir savunma sanatı. Çok elit bir spor.Dövüş sporlarında birçok branş var fakat ben kendimi bu branşta iyi hissediyorum” dedi.

  Kulüp olmadan spor çalışmalarına başladıklarını ifade eden Özcan, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübüne transferinin gerçekleştiğini belirtti. Kendi hayatının artık judodan ibaret olduğunu vurgulayan Özcan, bu sporu yaparken en büyük desteği ailesinin gösterdiğini söyledi.

  Pandemi döneminde çalışmalara devam ettiğini belirten genç sporcu, “ bu dönemde babam ve abim judocu olduğu için antrenmanlarımı onlar ile gerçekleştirme imkânım oluyordu. Kuvvet antrenmanlarımı çok yapamıyordum ama evde kaldığımız süreçte avantajlarım vardı” diye konuştu.

  KENDİSİNE EN BÜYÜK HEDİYEYİ VERDİ

  Judo Genç Milli Takım Seçeme Turnuvasında -48 kiloda bronz madalya kazanarak İstiklal Marşının Tüm dünyada  okutulmasının büyük gururunu yaşadığını ifade eden Özcan,” Bu aslında yeni bir başlangıç. Çok  eksiklerim var. Avrupa dünya şampiyonuna sağlam bir şekilde hazırlanmak istiyorum. Bugün aynı zamanda doğum günümdü hem bu başarım hem de annemin bu günde yanımda olması benim en büyük hediyem oldu. Bu durum beni daha çok heveslendirdi. Kendime en büyük hediyeyi verdim. Keşke altın madalyayı kanabilseydim. Ama her yenilgim bana bir tecrübe oluyor. Bu benim kazancım oluyor” dedi.

  Çoğu arkadaşının sporcu olduğunu söyleyen Özcan, bu sayede motivasyonunu arkadaşları ile birlikte koruduklarını da  sözlerine ekledi. Genç sporcunun en büyük hedeflerinden biri de  her sporcu gibi  Olimpiyatlarda Altın Madalya kazanarak bu gururu Türk Milletine yaşatmak.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  SUALTI HOKEYİNİN BAŞARILI SPORCUSU: İREM KÖKBAŞ

  Türkiye’nin Milli Sualtı Hokey Sporcusu İrem Kökbaş, Europeworldspor’un konuğu oldu. Elde ettiği şampiyonluklarla adını duyuran sporcu, genç girişimci olarak attığı büyük adımla hayallerini başka...

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir