Kawhi Leonard, dün gece Milwaukee Bucks’a karşı 19 sayıda kalsa da, genelde kendisinin yaptığı üzere bu sefer ekip arkadaşları onu taşıdı ve Toronto Raptors benchi, Bucks benchine karşı 48-23’lük bir üstünlük sağlayarak 120-102’lik galibiyetin gelmesinde büyük öncü oldu.

Bütün dikkatin Kawhi üzerinde toplandığı Bucks savunmasına karşı, Marc Gasol, dün gece altı sefer boş üç sayılık denerken, Norman Powell da 13 adet boş üçlük denedi. Toplamda, Raptors son iki toplam 40 adet savunulmayan şut denedi ve efektif şut isabetine nazaran bunların %61.3’ünde isabet buldu. Milwaukee’deki birinci iki maçta tekrar de 40 boş şut yakaladılar, fakat bu kere %47.5’lik bir efektif şut isabetiyle oynamışlardı.

Kyle Lowry, Kawhi’ın atakta dikkati üzerine toplamasıyla ilgili şu sözleri kullandı:

“Kawhi ne olursa olsun her vakit tüm dikkati toplayacak. Bu, Kawhi tesiri. Bizi birtakım maçlarda taşıyacak. O bir süperstar. Fakat mesela bu gece üzere, oburlarının işini yapmasına müsaade verdiği ve yükü o kadar da taşımak zorunda olmadığı geceler de oluyor. Birinci çeyrekte topa o kadar dokunmamıştı. Lakin onun çektiği dikkat sayesinde topu dolaştırdık ve atağa geçtik.”

KAWHI DİKKAT ÇEKİYOR, BAŞKALARI İŞ GÖRÜYOR!

Powell’ın mevzuyla ilgili fikirleri şöyleydi:

“Kawhi topa sahipken çok dikkat çekiyor. Bu zayıf tarafa bize çok fırsat yaratıyor. Biraz onun üzerinden, biraz da Marc üzerinden oynamaya çalışıyoruz. Bence Marc, zirvedeki kat etmelerde ve perdelemelerde savunmaları kırma konusunda fevkalâde bir iş çıkardı. Birbirimiz için oynadığımızı düşünüyorum. Herkes alanda ne gördüğümüz, nasıl daha âlâ şut konumları yakalayabileceğimiz ve nasıl her durumda şut bulabileceğimizi konuşuyor.”

Antetokounmpo’nun, Kawhi’ın dikkati toplamasıyla ilgili fikri şu formdaydı:

“Aynı şeyi yapmaya devam edeceğiz. Oburlarının şut denemesini istiyoruz. Kawhi üzerinde savunmada agresif davranmaya devam etmeli, şutlarını sınırlamaya çalışmalıyız. Lakin günün sonunda, adamlar benchten gelip şut sokarlarsa, bununla yaşamak zorundayız, işimizi yapıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz