Brooklyn Nets’in gelecek dönem potansiyel olarak D’Angelo Russell ve Kyrie Irving’i eşleştirdiği söylentilerine değinen eski St. Patrick’s Lisesi koçu Kevin Bu türlü, her iki oyuncunun da toplu ve topsuz alandaki çok taraflılığından ötürü birlikte başarılı olabileceğini söyledi.

Bu türlü, lisede hem Irving’i hem de Russell’ı çalıştırmıştı. Kyrie ve D’Angelo için de şu tabirleri kullandı:

“Yüzde 1000 işe yarayabileceğini düşünüyorum. D’Angelo, Kyrie’yi tanıyor, seviyor, hürmet duyuyor. Bu iki tarafla da işe yarayabilir. Kyrie, D’Angelo’ya birinci 10 ya da birinci 15 düzeyine çıkmasında yardım edebilir. Birlikte güzelce ahenk sağlayabildiklerini görebiliyorum. Herkes herkesle ahenk sağlayamıyor. Boston’da işlerin neden Kyrie için uygun olmadığını bilmiyorum. Fakat bu durum orada uyumlu olabilirdi. Birlikte oynayabilirler, zira her ikisi de skor üretebilen, misal yeteneklere sahip olup kendi şutunu yaratabilen oyuncular. Ve ikisi de harikulâde pasörler.”

Bu türlü, Irving’in Russell’a olan hürmeti nedeniyle topu paylaşmaya daha uygun olacağını ekledi.

“Birlikte düzgün olurlar zira ikisi de topu kimin aldığını umursamaz. Topu her vakit domine etmek zorunda değiller. Beşerler Kyrie’yi bununla suçluyor, lakin kendisi, emsal yeteneklere ve bilgi birikimine sahip oyuncularla bir arada olduğunda topu paylaşmaya daha açık oluyor. D’Angelo da bu adamlardan biri.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz