Cleveland Cavaliers, koç John Beilein’in asistanı olarak Kaliforniya Üniversitesi’nde bayan basketbolu koçu Lindsay Gottlieb’i işe aldı. Gottlieb, bir NBA kadrosu çalışanları ortasına giren birinci bayan kolej koçu oldu.

Geçtiğimiz ay Cavaliers tarafından tutulan eski Michigan koçu Beilein’in verdiği tarihi kararla, Gottlieb kendisine katılan dördüncü kişi oldu ve dört yıllık bir kontrat imzalaması bekleniyor.

OBURLARININ ORTASINA O DA KATILDI!

Gottlieb, Lindsey Harding (Philadelphia 76ers), Kristi Toliver (Washington Wizards), Jenny Boucek (Dallas Mavericks), Natalie Nakase (Clippers), Becky Hammon (San Antonio Spurs) ve Karen Stack Umlauf (Chicago Bulls) ile birlikte NBA’in bir kesimi olan son bayan çalışan oldu.

Gottlieb, gelişmeyle ilgili “Cavaliers’e katıldığım için çok müteşekkir, gururlu ve heyecanlıyım. Buranın kesimi olmak istediğim bir tertip ve kendimi adamak istediğim bir takım olduğunu biliyordum.” açıklamalarını yaptı.

Gottlieb, Golden Bears ekibini 2011’de devraldığından beri 179-89 (.668) serisinde götürmüştü ve Cal takımını 2013’teki Final Four olmak üzere yedi sefer NCAA turnuvalarına taşımıştı. Oradan evvel 2008-11 ortası UC Santa Barbara’da başantrenörlük yapan Gottlieb’in meslek serisi 235-128 halinde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz