Michigan Üniversitesi koçu John Beilein’in Cleveland Cavaliers koçu olmak için beş yıllık bir kontrat yapmayı kabul ettiği açıklandı.

Beilein’in Pazar günü Cavaliers ile muahedeye vardığı ve Michigan’dan NBA’e hakikat ayrılma kararını Pazartesi sabahı verdiği söylendi.

Cavaliers’ın Beilein’i işe alma mümkünlüğünü tartışırken “kültür sürükleyen” terimini kullandığını söyledi. Basketboldaki seçkin atak taktikçilerinden ve öğretmenlerinden biri kabul edilen Beilein’in, daha evvel asistanı olmayan ve neredeyse her basketbol düzeyine tırmanan bir koç olarak görüldüğü belirtildi. Koçluk mesleğinde lise, ortaokul, sırayla Division III, II ve I bulunuyor.

Michigan’ı 12 yıllık Ann Arbor serüveninde Beilein, iki Final Four’a, dört Big Deri turnuvasına ve olağan dönem şampiyonluklarına ulaştırmıştı.

66 yaşındaki Beilein, NBA hakkındaki fikirlerini birkaç yıl bekletmiş ve geçen yıl Michigan’a dönmeye karar vermeden evvel iki NBA kadrosu ile (Orlando Magic ve Detroit Pistons) ayrıntılı görüşmeler yapmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz