Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, NBA’in maçlara katılan taraftarların rahatına hitap etmek yerine en büyük potansiyel televizyon izleyicisini çekmeye dayanarak maç başlangıç saatlerini ayarlaması gerektiğine inanıyor.

Cuban, açıklamasında “Reytingler için en yeterli maç başlangıç saati nedir? Zira maçlara gelen beşerler için endişelenmek zorunda değiliz. Saati ne vakte alırsak, gelecekler.” biçiminde konuştu.

NBA lideri Adam Silver, vaktinde şu anda Pasifik Saat Dilimi’nde oynayan LeBron James nedeniyle reytinglerin düştüğünü belirtmişti.

“TELEVİZYONA ÖNCELİK VERMEK GEREK”

Cuban, Ligin 2024-25 dönemine kadar sürecek olan ESPN ve TNT ile imzalanan TV muahedesinin yıllık 2,66 milyar dolar gelir getirmesine bağlı olarak, şu tabirleri kullandı:

“Adam Silver, şunu açıkça belirrmişti: Televizyondan, biletlerden kazandığımızdan çok daha fazla para kazanıyoruz. Yani, bu bizim en büyük müşterimiz. Ve bilhassa, internet üzerinden yayın ve öbür her şeydeki değişimlere ve televizyonun demografik yapısına bakıldığında, buna çok dikkat etmeliyiz. Evvel işleri televizyon için optimize etmek istersiniz, zira olağan dönemde bile, kimi değişik saatlerde başlayan maçlar olsa bile insanların geldiği oluyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz