Toronto Raptors’ın Golden State Warriors’a 109-104 yenildiği dün gecenin NBA Finalleri serisi 2. maçı sonrası, Raptors koçu Nick Nurse, Kyle Lowry ve Pascal Siakam kimi açıklamalarda bulundu.

Sırayla konuşan koç ve oyuncular şu sözleri kullandı:

Nurse: “Onların buraya geldiğiyle birebir gemide yer alacağız. Oakland’a gidip yapacağımız iki maçtan birini çalmak zorundayız. Tek yapmamız gereken bu. Ve yapabiliriz de.”

Lowry: “Çok yanılgı yaptık. Bir defa bu var. Düzeltebileceğimiz yanılgılar yaptık ve bu maçtan çıkarabileceğimiz şeylerden biri bu. Maç kasedini izleyip daha güzel olacağız ve şu anda yapabileceğimiz tek şey bu. Bence güzel bir noktadayız. Kendimize bir baht verdik. Gelişmek için çok imkanımız var. Bir şeyler yapabileceğimiz ve daha çok oyun ortaya koyabileceğimiz bir durumda olduğumuzu hissediyoruz. Şayet üçüncü çeyrekte de şut sokabilirsek, oyun çok farklı olur.”

Siakam: “Genelde isabet bulduğum çok turnike ve floater kaçırdım. Bence çoğunlukla derdimiz buydu. Hamlede muhakkak bir ritme giremedik. Lakin basketbol böyledir. Bir gün şutunuz girer, bir gün girmez. Ben tekrar de bu şutları denemeye devam edeceğim.”

“IGUODALA’YA SAYGISIZLIK ETMEDİK”

Golden State’in maçın bitmesine 26.9 saniye kala son durumunda Stephen Curry’ye ikili sıkıştırma yapan ve “box-and-one” savunması yaptıran koç Nurse, neredeyse Kawhi’ın Steph’ten topu çalacağı bir oyun sağlamıştı, lakin top Andre Iguodala’nın ellerinde bitti ve kendisini hiçbir savunan olmayan Iggy, üçlük isabetini bularak Raptors’ın maçı kazanma hayallerini suya düşürmüştü.

Curry, maç sonrası Iggy’nin bomboş bırakılması için “Son çeyrekte biraz makûs sauvnma yaptılar. Maç mühletince, Andre Iguodala’yı o denli boş bırakmak biraz saygısızca. Daha evvel bu türlü büyük şutları sokmuşluğu var.” formunda konuştu.

Nurse, bu konumda Iguodala’ya “saygısızlık” edildiği üzerine Steph’in yorumu ve son konum için genel olarak şu cevabı verdi:

“Kimseye saygısızlık etmiyorduk. Sıkı savunma yapıyorduk. Steph’in üzerine iki adam attık ve topu neredeyse Kawhi’a atıyordu değil mi? Uygun bir savunmaydı. Etrafta koşuşturup duruyorlardı. Ve Iggy’yi buldular. Şayet Iggy bu şutu kullanacaksa ve kaçırma ihtimaline karşılık bizim topu alıp maçı kazanma talihimiz olacaksa, bununla yaşayabiliriz. Ona saygısızlık ettiğimiz yahut savunmaya çalışmadığımız falan yoktu. Trap savunmasındaydık ve dönmeye çalışıyorduk. Birebir savunmayı, bir tanesi işe fayda mı diye 10 defa daha denemek isterdim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz