Devamı

  Curry: “Annemle babamın bir karar vermesi lazım”

  Golden State Warriors yıldızı Stephen Curry, geçtiğimiz gece Portland Trail Blazers’a karşı oynadıkları Batı Konferansı finallerinin 1. maçı sonrası, 36 sayılık performansı hakkında konuştu.

  Müsabakada 9 üçlük isabeti bularak playoff mesleğinde bu sayısı egale eden Curry, grubunun Blazers’ı 116-94 mağlup etmesinde değerli hisse sahibi oldu. Curry, Houston Rockets’a karşı Batı Konferansı yarı finallerinin 6. maçının ikinci yarısında ortaya koyduğu 33 sayılık performansın, dün geceki performansına büyük katkısı olduğunu düşündüğünü belirtti:

  “Yardımcı oldu. Alanda neler yapabildiğimi biliyorum ve bu alandaki durumum, biraz daha agresif olmamı gerektiriyordu. Umuyorum bu devam eder. Topun çemberden geçtiğini görmek hoş natürel ki. Evvelki serinin dört maçında âlâ şut atamamıştım fakat bu gece uygun bir başlangıç yaptım. Bunu sürdürmek isterim. Her maç farklı oluyor. Kendinizi yine toparlamanız gerekiyor, benim bakış açım bu. Nasıl oynarsam oynayayım.”

  “KD YOKKEN, HAMLEDE DAHA DA ÖNEMLİ”

  Kadro arkadaşı Draymond Green ise şu sözleriyle Curry’ye takviye verdi:

  “Bence tesiri büyüktü. Bir oyuncu olarak bağımsız bir halde bu gidişatı sürdürmek istersiniz. Evvelki maçtan gelen momentumdan beslenmeye çalışmak gerekir, o da bunu yaptı ve agresif başladı. Kevin’in (Durant) de olmamasıyla, Steph atağımızda şu anda daha da değerli bir yerde ve o da bunu bilerek maça geldi.”

  “BİR KARAR VERMELERİ GEREKİYOR”

  Steph, tıpkı vakitte kardeşi Seth Curry ile karşılıklı oynaması durumuna anne ve babasının bakış açısını “Bir karar vermeleri lazım” biçiminde latifeyle karışık bir halde kıymetlendirdi:

  “Son birkaç gündür bunun ne kadar özel olduğunu konuşuyoruz. Birebir alanda olağan ki çok maç yaptık ve havanın nasıl olduğunu anlarsınız esasen. Ancak bu sahnede, NBA Finallerini kovaladığımız yerde bu durum hayli inanılmaz. Sanırım birkaç defa anne babamı maç sırasında tribünlerde gördüm ve daima sevinirlerken yakaladım. İkimizden biri ne vakit uygun bir şey yapsa, ikisi de alkışlıyordu. Bir karar vermeleri lazım.”

  “Anneme ‘Kimi tutuyorsun?’ demiştim. Şut soktuğumda ayağa kalkıp sevindiğini gördüm ve üstünde Portland kıyafetleri vardı. Garip natürel ki. Bu serinin ne manaya geldiğiyle ilgilenmeye çalışmak açısından, muhtemelen onlar için daha fazla hudut bozucu oluyor.”

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...