Houston Rockets koçu Mike D’Antoni, Houston’ın Golden State Warriors’a karşı Batı Konferansı playoff serisini kaybetmesinin nedenlerini açıkladı.

D’Antoni şu tabirleri kullandı:

“İyi ribaund alamadık. Onlara çok fazla şut verdik. Onlara fazladan durum veremezsin. Biz verdik ancak…”

“İyi ribaund alamamamız, olması gerektiği kadar süratli hamleye geçmediğimiz manasına geliyor. Ve onların savunmaları, yarı alanda sahiden çok uygun. Sanırım bu iki şeyin birleşimi, bizi öldürdü.”

Lakin D’Antoni için, Warriors’ın playoff maçlarında kendilerine karşı zaferlerinin en kıymetli faktörü, şampiyonluk zihniyetleriydi. Hamle bazında Golden State ile baş başa gitmeye çalıştıklarını söyleyen D’Antoni, en nihayetinde en kıymetli olanı yapamadıklarını belirtti:

“Aslında, serinin birçoklarında muhtemelen onlardan daha âlâ şut attık. Son maçı bilmiyorum lakin serinin birçoklarında daha düzgün şut attık. Ve savunmamızın da düzgün olduğunu düşündüm. 6. maçın sonunda kusursuz ferdî oyunlar yaptılar. Steph’in birkaç şutta yaptıkları, birinci yarıda Klay (Thompson) (27 sayıdan 21’ini atmıştı) ve akabinde ikinci yarıda Steph. Bu şampiyonluk zihniyetine sahipler ve biz de bunu onlardan koparamadık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz