Golden State Warriors, NBA Finalleri’nde yıldız ismi Kevin Durant olmadan istikamet bulmaya çalışırken, kadro önderi Draymond Green, kadro çerçevesi içinde rolünün Durant olmadan dramatik biçimde farklı olduğunu kabul etti.

Green, ESPN’den Rachel Nichols’ın The Jump programında verdiği röportajda, KD’siz rolü için şu sözleri kullandı:

“Tamamen değişiyor. Kevin alanda yokken daha da skor tehdidi olmalıyım. Zorundayım. O yokken, oyunun suratını daha da arttırmaya çalışıyorum. Kevin alandayken, hepimiz ‘Tamam, o set işe yaramadı, topu adama verip çekilin de işini yapsın’ deme lüksüne sahiptik. Bu lüks artık yok ve sanırım Kevin yokken, 37 sayılık boşluğu doldurmaya çalışacağız.”

Durant, 8 Mayıs’taki Batı Konferansı yarı finalinin 5. maçında Houston Rockets’a karşı sağ kalfını sakatlamadan evvel, playofflarda 34 sayı ortalaması ile oynuyordu. Durant’in Finaller’de oynama uygunluğu, sakatlığının güzelleşme süreci devam ettiği için kelam konusu olmaya devam ediyor.

Durant’in yokluğunda Green, mesleğinin en âlâ basketbolunu oynuyor. Bu yıl şu ana kadar oynanan 16 playoff maçında Green, ortalama 13.6 sayı, 9.9 ribaund ve 8.2 asist ile oynuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz