Anadolu Efes Basketbol Grubu, THY Avrupa Ligi Dörtlü Final tertibi için İspanya’ya gitti.

Lacivert-beyazlı takım, Vitoria-Gasteiz kentinde 17-19 Mayıs’ta Fenerbahçe Beko, Real Madrid ve CSKA Moskova’nın da gayret edeceği Dörtlü Final için İspanya’ya hareket etti.

İstanbul Havalimanı’ndan özel uçakla İspanya’ya giden lacivert-beyazlı kafilede, teknik grup ve basketbolcuların aileleri de yer aldı.

İspanya’ya hareket etmeden evvel basın mensuplarına açıklamalarda bulunan başantrenör Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko ile yapacakları yarı final maçıyla ilgili, “İyi durumdayız. Olağan bir maç üzere hazırlanıyoruz. Fenerbahçe Beko âlâ tanıdığımız bir ekip. Onlar da bizi düzgün tanıyor. Sıkıntı bir maç olacağı kesin fakat sonuçta orada olmak, böylesine büyük bir tertipte Türkiye’yi temsil etmek ve Dörtlü Final’de iki Türk ekibinin yer alması çok hoş. Fenerbahçe’ye büyük hürmet duyuyoruz. Olağan dönemin başkanı olarak geliyorlar. Biz de kendimize güveniyoruz.” diye konuştu.

Basketbolcuların görüşleri

Grup kaptanı Doğuş Balbay ise iki Türk grubunun Dörtlü Final’de olmasının basketbol tarihi açısından ehemmiyetine değinerek, “Hem Türk basketbolu hem de spor tarihimiz açısından çok memnunuz. Dörtlü Final’de iki kadromuz olacak. Ülkemiz, basketbolumuz ve tanıtımımız için çok değerli. Tüm dünyanın takip ettiği bir tertip. Orada olmaktan memnunluk ve gurur duyuyoruz.” tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe Beko maçına düzgün hazırlandıklarını anlatan Doğuş, “Tanıdığımız bir kadro. Kağıt üzerinde Dörtlü Final’de daha deneyimli olarak gözükse de biz daha aç ve istekliyiz. Hoş bir maç olacak lakin sonunda Türk basketbolu kazanacak. Umarım finale çıkan ekip biz oluruz.” halinde görüş belirtti.

Anadolu Efes’in Fransız basketbolcusu Rodrigue Beaubois, Dörtlü Final’e düzgün hazırlandıklarını anlatarak, “Hepimizin çok uzun müddettir beklediği büyük bir tertip. Uygun hazırlandık. Hepimiz cuma günkü Fenerbahçe Beko maçını bekliyoruz. Çok kaliteli bir gruba karşı oynayacağız. Onları yenebileceğimizi biliyoruz. Daha evvel üç sefer mağlup ettik. Hoş bir maç olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Hırvat basketbolcu Krunoslav Simon ise Dörtlü Final’in şahane bir tertip olacağını belirterek, “Birbirine yakın kalitede dört kadro çaba edecek. Çok heyecanlıyız.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz