Tahincioğlu Basketbol Harika Ligi play-off yarı final ikinci maçında konuk ettiği Galatasaray Tabiat Sigorta‘yı 80-68 yenerek seride durumu 2-0’a getiren Anadolu Efes‘te başantrenör Ergin Ataman, birinci maça oranla daha kararlı oynayarak galip geldiklerini söyledi.

Müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında çabayı pahalandıran Ataman, finale çıkmak için 1 galibiyete daha muhtaçlıkları olduğunu belirterek, “İlk maça nazaran daha kararlı, daha tempolu oynadık. Maçın başında istediğimiz üzere oynayamadık. Alanda birinci moladan sonra daha tempolu, hamlede ne yaptığını bilen, güzel savunma yapan bir ekip vardı. Maçın üçüncü döneminin ortalarına hakikat maçı kazanmayı garantiye aldıktan sonra genç oyuncularla çabayı tamamladık.” sözlerini kullandı.

“G.SARAY TOPLULUĞUNUN SEVGİSİNİ BİLİRİM”

Ataman, Galatasaraylı az sayıda taraftarın aleyhinde yaptığı tezahüratlar için ise “Hiç canım sıkılmadı. Zira Galatasaray topluluğunun, taraftarının bana olan sevgisini çok uygun biliyorum. Buradan tüm Galatasaraylıların bayramını kutluyorum. Sevgi ve selamlarımı sunuyorum.” formunda görüş belirtti.

EKPE UDOH İÇİN TRANSFER KARŞILIĞI

Ekpe Udoh’u takıma katacakları tezleri ile ilgili sorulan bir soru üzerine Ataman, “Transferler kapalıdır, söylenmez. İyisi” yanıtını verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz