Ali Koç’tan Aziz Yıldırım’a Çağrı

Fenerbahçe’nin Seçimli Olağan Genel Kurulu’nun ilk gününde, başkan adaylarından Aziz Yıldırım genel kurulun divan başkanlığı seçimindeki usulsüzlük iddiasıyla stadı terk ederken, Ali Koç üyelerle buluşarak önemli açıklamalarda bulundu.

Ülker Stadı’nda düzenlenen kongrede divan başkanlığına Vefa Küçük seçildi. Ardından, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’nun faaliyet raporları okundu. Üyelerin konuşmalarından sonra kürsüye çıkan Ali Koç, kendisine destek veren ve vermeyen tüm Fenerbahçelilere hitap etti. Koç, en büyük hayalinin, “İyi ki Ali başkanla devam ettik” dedirtmek olduğunu vurguladı.

Koç, konuşmasında şunları söyledi: “Fenerbahçe demokrasisine hep beraber değer kattık. Çok farklı bir gün bekliyorduk. Altı senedir hayal ettiğim buluşma bugün gerçekleşecekti ama yine olmadı. Söylenen yalanlara cevap veremediğimiz zaman olmuyor. Atılan iftiralarda bir gram doğruluk payı olmadığı zaman insan isyan ediyor.”

Aziz Yıldırım’a Açık Çağrı

Koç, konuşmasında Aziz Yıldırım’a da seslendi: “Sayın Başkan, şu an saat 5’e geliyor, akşam istediğiniz yerde çıkalım televizyona. Burada hakkınızın yendiğini savunabilirsiniz, kameralarda kayıtlar mevcut. Bu çağrıyı son kez yapıyorum, akşam buluşalım söyleyemediklerinizi söyleyin, ben de söyleyemediklerimi yüzüne bakıp söylemek istiyorum.”

Kulübün Finansal Durumu ve Başarıları

Ali Koç, kulübün finansal durumuna değinerek, “Dünyada pandemi oldu, Türkiye’de ekonomi altüst oldu, kur 5’ten 35’e geldi. 6 yılda 100 milyon dolar yayın ihalesi kaybımız var. Kontrollü dışı olaylara rağmen biz bugünlere geldik. Biz dün Avrupa’nın batmaya en yakın kulübünden bugün Jose Mourinho’yu getirecek konuma geldik” dedi.

Koç, Fenerbahçe’yi Avrupa’nın finansal olarak en kötü durumdaki kulüplerinden birinden devraldıklarını ve bu süreçte önemli mesafeler kat ettiklerini belirtti. “Bu kulüpten alacak bir kuruş param yoktur” diyen Koç, Fenerbahçe’nin büyüklüğüne dikkat çekti ve “Fenerbahçe başkanıysanız bunları yapma zaruretindesinizdir. Bilerek isteyerek hiçbir zaman yanlış yapmadık” ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım’a Eleştiriler

Koç, Aziz Yıldırım’ın kendisi hakkındaki bazı iddialarına da yanıt verdi: “Kendini kulübün sahibi sanmak ne demek biliyor musunuz? Kulübün kaynaklarını kendi özel ihtiyaçlarınız için kullanıp, sonra tekrar kulübün kasasına koymak. Siz ‘Ali Koç kendisini Fenerbahçe’den daha büyük görüyor’ diyorsunuz. Siz kendinizi kulübün sahibi gibi görüyorsunuz.”

Birlik Çağrısı

Konuşmasının sonunda birlik çağrısı yapan Ali Koç, “Geçmişten kalan hiçbir konuya bir daha girmeyeceğim. Siz hazırsanız ben yepyeni bir sayfa açmaya hazırım. Bu camia birbiriyle uğraşmaktan çok yorgun düştü, bundan hep rakipler faydalandı. Şimdi sen, ben için değil Fenerbahçe için birleşme zamanı” dedi.

Yönetim ve Denetleme Kurulları Raporları Okundu

Genel kurulda, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu başkan vekili Erol Bilecik tarafından, Denetleme Kurulu raporu ise kurul üyesi Mehmet Vodina tarafından okundu. Sarı-lacivertlilerin Mayıs 2018’de 612 milyon avro olan borcunun, Şubat 2024’te 307 milyon avroya indiği açıklandı. Yönetim ve Denetleme Kurullarının raporları 2 dönem için ayrı ayrı oylamaya sunularak ibra edildi. Ayrıca, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin 1 Haziran 2024-31 Mayıs 2025 yılı bütçesi de kabul edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz