Voleybol Bayanlar 1. Ligi final etabı karşılaşmalarında birinciliği elde ederek Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne yükselen PTT Spor Bayan Voleybol Kadrosu, şampiyonluk kupasını PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’e sundu.

Bozgeyik, kupanın takdimi nedeniyle PTT Pul Müzesi’nde düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, Voleybol Ekibi’nin çekişmeli bir çabadan sonra Sarıyer Belediyesini 3-2 mağlup ederek şampiyonluğu göğüslediğini söyledi.

Sporun rekabetin en insani, en yararlı ve en eğlenceli yerlerinden olduğunu söz eden Bozgeyik, atletleri tebrik etti.

Bozgeyik, Grubun bu dönem oynadığı birinci 20 maçı da kazanarak Voleybol Bayanlar 1. Ligi’ne yeterli bir başlangıç yaptığını lisana getirdi.

PTT’nin 179 yıllık tarihinde, teknolojik yenilikleri Türkiye’ye getirmede öncülük etmesinin yanı sıra sanata ve spora da dayanak verdiğini anlatan Bozgeyik, “Köklü bir spor geleneği bulunan kurumumuz, yıllarca her branştan atlet yetiştirmiş ve ulusal gruba göndermiştir. PTT AŞ, bu esaslı spor geleneğini bugün ‘Filenin Güvercinleri’ ile devam ettirmektedir.” dedi.

Bozgeyik, Bayan Voleybol Grubunun sırf PTT AŞ’nin değil, bütün voleybol topluluğunun iftihar edeceği bir kadro olacağına inandıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Ülke voleybolu sizden çok şey bekliyor. İnanıyorum ki Sultanlar Ligi’nde evvel Türkiye, akabinde dünya şampiyonu olacaksınız. Maksadımız dünya şampiyonu olmak. Geç başladık çabuk adapte olduk, yorulduk fakat başardık. Birçok muvaffakiyetler sizlerin olsun, PTT’nin olsun.”

– “Önümüzde bizi daha şiddetli bir süreç bekliyor”

PTT Spor İdare Heyeti Lideri ve Genel Müdür Yardımcısı Osman Çetinkaya da geçen yılki amaçlarının kadronun, Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne yükseltmek olduğunu söyledi.

Çetinkaya, 30 maçlık bir serüvenden sonra emellerine ulaştıklarını lisana getirerek, “Şimdi önümüzde bizi daha güçlü bir süreç bekliyor. Türkiye’de bir birincisi gerçekleştirdik. Kurulduğu ligden çabucak o yıl çıkan tek grubuz.” diye konuştu.

Baş Antrenör Bülent Karslıoğlu ise hoş bir hayal kurduklarını ve 8 ay sonunda hayallerini gerçekleştirdiklerini bildirerek, katkılarından ötürü PTT ailesine teşekkür etti.

Kadro Kaptanı Ayşe Kılıç şampiyon oldukları için çok keyifli olduklarını söz ederek, kendilerine takviye olan herkese teşekkür etti.

Çetinkaya, konuşmaların akabinde voleybol grubu şampiyonluk kupasını Bozgeyik’e sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz