THY EuroLeague’de Final Four başlamadan evvel dört kadronun bu dönem ortalarında oynadıkları maçlara ve hangi noktaların öne çıktığına tekrar göz atıyoruz.

Öncelikle, yarı final eşleşmeleriyle başlıyoruz…

FENERBAHÇE BEKO – ANADOLU EFES

Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes, bu dönem ortalarında oynadıkları maçtan birer galibiyet aldılar. Sinan Erdem’deki birinci maçı kazanan 6 sayı farkla Anadolu Efes’ti. İkinci devre Ataşehir’de oynanan mçaı ise 18 sayı farkla Fenerbahçe kazandı. Fenerbahçe, bu maçlarda Anadolu Efes’e karşı konum başına 1.11 sayı üretebildi ki bu alanda EuroLeague önderi olan sarı lacivertlilerin, en düşük ortalaması. İki maç ortasındaki farkı ise Anadolu Efes’in şut performansı belirledi. Anadolu Efes, birinci maçta boş şutlarda 27’de 22 üzere bir isabet sağladı. İkinci maçta ise sırf 14 boş şut bulup 6’sında isabet sağladı. Anadolu Efes, bu ligin en düzgün pick&roll oynayan kadrolarından biri. Fenerbahçe’ye karşı birinci maçta P&R kaynaklı 43 sayı üretmişlerdi. İkinci maçta ise sırf 22. Yarı finalin bahtını de Fenerbahçe’nin Anadolu Efes’in P&R hamlelerini nasıl savunacağı belirleyecek.

CSKA MOSKOVA – REAL MADRID

CSKA Moskova, bu dönem ortalarında oynadıkları her iki maçı da kazandı. Birinci maçı 5, ikinci maçı ise 4 sayı farkla kazanan taraf Rus takımıydı. CSKA Moskova, konum başına 1.02 sayıya müsaade vererek bu alanda EuroLeague’in en düzgün savunma ekiplerinden biri durumundalar. Ayrıyeten, Real Madrid’e karşı birinci devrede oynadıkları maçt 26’da 15 üçlük atmışlardı. Real Madrid ise EuroLeague tarihinin gördüğü en uygun savunma kadrolarından biri. Bu dönem durum başına sırf 1 sayıya müsaade verdiler. Fazla alan vermiyor ve boş şut bırakmıyorlar. CSKA Moskova’nın Real Madrid’in seçkin perimetre savunmacılarına karşı göstereceği şut performansı, yarı finalin mukadderatını belirleyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz