Devamı

  Final Four’un en deneyimlisi CSKA’lı basketbolcular!

  Basketbol THY Avrupa Ligi’nde Dörtlü Final’de yer alacak kadroları içinde en deneyimli oyuncu olarak Rus temsilcisi CSKA Moskova’nın oyuncuları Andrey Vorontsevich ve Kyle Hines ön plana çıktı.

  Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes, Real Madrid ve CSKA Moskova’nın şampiyonluk uğraşı vereceği Avrupa’nın kulüpler bazındaki en kıymetli tertibi, 17-19 Mayıs’ta İspanya’nın Vitoria-Gasteiz kentinde gerçekleştirilecek.

  Bu tertibin en deneyimli isimlerini ise CSKA Moskova takımında bulunduruyor. CSKA Moskova’da Andrey Vorontsevich 9’uncu, Kyle Hines ise 8. kez bu düzeyde uğraş edecek.

  Dörtlü Final’in gediklileri

  Daha evvel bu tertipte 7’şer defa çaba eden Fenerbahçe Beko’da Kostas Sloukas ile İspanyol temsilcisi Real Madrid’de Felipe Reyes ve Sergio Llull, kadrolarının Dörtlü Final’deki en deneyimli isimleri olacak.

  Bu 3 ismin yanı sıra CSKA Moskova’da Nikita Kurbanov da Dörtlü Final’de 7. kez uğraş etme hakkı kazandı.

  En fazla şampiyonluk Sloukas ve Hines’ta

  Dörtlü Final’de yer alacak ekipler içinde en fazla şampiyonluk sevinci yaşayan basketbolcular üçer seferle Fenerbahçe Beko’dan Sloukas ile CSKA Moskova’dan Hines oldu.

  Fenerbahçe Beko’nun deneyimli oyun kurucusu Sloukas, birinci 2 şampiyonluğunu Yunan temsilcisi Olympiakos’ta yaşadı. Sloukas, Olympiakos’la 2011-2012 ve 2012-2013 dönemlerinde keyifli sona ulaştı. Deneyimli isim, Fenerbahçe’yle de 2016-2017 döneminde Avrupa’nın kulüpler bazındaki en kıymetli kupasını havaya kaldırdı.

  Kyle Hines ise şampiyonluklarının 2’sini Sloukas’ın grup arkadaşlığını yaptığı periyotta Olympiakos’la yaşadı. ABD’li pivot, başka şampiyonluğunu ise CSKA Moskova’yla 2015-2016 döneminde finalde Fenerbahçe karşısında elde edilen galibiyetle aldı.

  En deneyimsiz ekip Anadolu Efes

  Dörtlü Final’de yer alacak takımlar ortasında Anadolu Efes’in takımındaki yalnızca 2 isim, mesleklerinde daha evvel bu düzeyde çaba etti.

  Başantrenörlüğünü Ergin Ataman’ın yaptığı Anadolu Efes, tarihi bir muvaffakiyet elde ederek 18 yıl sonra Dörtlü Final oynamaya hak kazandı.

  Lacivert-beyazlıların takımında bulunan 17 isimden yalnızca Vasilije Micic ile Bryant Dunston’ın Dörtlü Final deneyimi var.

  Başka 3 ekip ise deneyimiyle ön plana çıkıyor. CSKA Moskova’nın takımında 18 isimden 11’i daha evvel Dörtlü Final’de yer alırken, 10 oyuncu da şampiyonluk sevincini yaşadı.

  Real Madrid’in takımındaki 16 basketbolcudan 12’si Dörtlü Final deneyimi yaşarken, 12 isim de en az bir sefer şampiyonluk ipini göğüsledi.

  Fenerbahçe Beko’nun 14 oyuncusundan 12’si ise daha evvel Dörtlü Final, 8 oyuncusu da şampiyonluk yaşayarak deneyimleriyle dikkati çekti.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  SUALTI HOKEYİNİN BAŞARILI SPORCUSU: İREM KÖKBAŞ

  Türkiye’nin Milli Sualtı Hokey Sporcusu İrem Kökbaş, Europeworldspor’un konuğu oldu. Elde ettiği şampiyonluklarla adını duyuran sporcu, genç girişimci olarak attığı büyük adımla hayallerini başka...

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir