Devamı

  Giannis: “Daha yetenekli olmam lazım”

  Giannis Antetokounmpo, Kawhi Leonard’ı Doğu Konferansı Finallerinde “izlerken pek çok şey öğrendiğini” söyledi ve etrafına bir duvar ören savunmaları engellemek için baskın bir orta ara şutu geliştirme kelamı verdi.

  Giannis, şöyle konuştu:

  “Gasol ve Kawhi beni daha yeterli bir oyuncu yaptı. Alaycı olmaya çalışmıyorum. Dürüst oluyorum. Beni daha güzel olmaya zorlayacaklar.”

  Antetokounmpo, “Maç sırasında Kawhi’ı izlerken çok şey öğrendim. Nasıl sabırlı oluşu üzere. Faaliyet gösterme formu üzere. Orta uzaklıkta faaliyet gösteriyor. Maçta gördünüz mü? Üçlük çizgisinin bir adım içine bir adım girdi ve herkes üzerine gelmeye başladı. Herkesin geldiğini gördü. Pekala bunu neden yapıyordu? Neden biliyor musunuz? Zira orta uzaklık oyununa güveniyordu.” şeklinde konuştu, ve şöyle devam etti:

  “Brook [Lopez] döndüğünde, ikili oyunlardan bir sürü üçlük atma bahtı buldu. Bir sürü anında alıp attığı şut durumları, süratli hamle üçlükleri oldu. Ancak yarı saha set oyununda kimse üçlük atmıyordu. Bu oyundaki en sıkıntı atış. Oyunda en kolay atışa gidiyordu, insanların sıkıntı olarak düşündüğü orta ara şutuna. 5 metre üzere bir uzaklıktan, el kaldırılan ikilikler. Tüm büyük oyuncuların yaptığı üzere: Kawhi, Kobe [Bryant], [Michael] Jordan, KD, LeBron. LeBron Toronto karşısında seri kazandığında, orta uzaklıktan şut atıyordu.”

  ORTA UZAKLIK ŞUTU AZALDI, FAKAT ARTTIRACAK

  [Mike] Budenholzer altında, Antetokounmpo’nun orta aralık oyunu, eski kıymetini kaybetmişti. Evvelki dönem, atışlarının yüzde 37’si orta aralıktan geldi. Bu yıl, birebir bölgeden yalnızca %21’i geldi. Bu, Antetokounmpo’nun rakiplerini daha evvel hiç olmadığı üzere alt ettiği bir değişiklik yaptı, lakin Raptors’ın kuvvetli savunmasını yenmek için gereksinim duyduğunu düşündüğü birtakım atışlardan da yoksun kalmış oldu.

  “Bu sene, güya yalnızca adamların ortasından gücümü kullanarak çektim. Sonra sırtım ağrımaya başladı. Hala biraz daha oynayabilirdim. Bugün oynuyor olsaydık, oynayabilirdim. Daha uzun bir dönem bile geçirebilirdim, lakin günün sonunda daha yetenekli olmak istiyorum. Oyunumu kolaylaştırmak istiyorum.”

  “Ve 5. yılla 6. yıl ortasında ‘Evet. Tamam, yedi kilo kas koydum. Ligin en dominant adamıyım. Gidip yalnızca smaç vuracağım.’ dedim. Bununla bir noktaya gelebilirsin. Yapabiliyorsan yeterlidir, lakin daha yetenekli olmalıyım. Eski haline geri dönmeliyim. Bir guard üzere düşünün, uzun değil.”

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...