Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’ndan istifa eden Yıldırım Demirören’in akabinde süreksiz olarak misyona gelen Hüsnü Güreli’nin, koltuğunu Haziran ayında devredeceği öğrenilirken, şu anda başkanlık için net bir adayın ortaya çıkmaması başlarda soru işareti bıraktı.

Toplumsal medyada yapılan anketlerde daima ön plana çıkan ve etrafından gelen tavsiyelere uyarak adaylığını açıklayan Sinan Vardar’ın akabinde futbolseverlerin gönlünde yatan bir öbür ismin Hakan Ünsal olduğu görülüyor. Şu anda Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanlığını yapan ve idare heyetinde Tümer Metin, Ümit Davala, Nihat Kahveci, Tuncay Ulu, Serhat Akın üzere eski başarılı futbolcularla yer veren Ünsal’ın, isminin TFF Başkanlığı ile anılması dikkatlerden kaçmazken 46 yaşındaki yöneticinin bu itibarlı vazifeye sıcak bakması kulislerin hareketlenmesine neden oldu.

“FUTBOLUN İÇERİSİNDEN GELEN BÜTÜN İSİMLER BİZDE”

Hakkında ‘TFF Başkanlığı için en uygun isimlerden biri’ yorumları yapılan Hakan Ünsal, Akşam gazetesine açıklamalarda bulundu. Vazife verilmesi halinde elinden gelen bütün özveriyi göstereceğini söz eden Ünsal, Türkiye Futbol Federasyonu’na profesyonel, işini bilen ve futbolun içerisinden gelen isimlerle hizmet edebileceklerini belirtti.

İşte Hakan Ünsal’ın başka açıklamaları…

“Dernekle ilgili toplantılarda bir ortaya geldiğimizde bu işe nasıl girebiliriz diye daima konuşmuştuk. Vazife verilmesi halinde Türk futboluna katkıda bulunmaya hazırız. Dernek kültüründe de çok şeyler öğrendik, bu işlerin nasıl yürüdüğü tahlil ettik. Yurt dışından kendimize örnekler aldık. Esasen mevcut hali hazırda bir takımımız var, hepsi futbolun içinden gelen sıkıntıları bilen ve ne yapılması gerektiğini anında çözebilecek isimler. Dikkat ederseniz Türk futbolunda ne vakit büyük muvaffakiyetler yakalanmışsa bu muvaffakiyetlerin altında daima biz varız. Teklif gelirse, kapımız çalışırsa biz hazırız. Problemleri biliyoruz, nasıl çözüleceğini de biliyoruz.

Basketbolla futbol ortasında büyük farklar var, lakin oraya basketbolun içerisinden gelen mesleğinde büyük başarılara imza atan yöneticiler geldi ve ülke olarak daima olarak çıkışa geçtik. Futbolda da bunun yapılması mümkün.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz