AJANSSPOR – HABER

Türkiye Basketbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu, Ankara’da yapıldı.

Mevcut başkan Hidayet Türkoğlu ile diğer adaylar Harun Erdenay ve Erman Kunter başkanlık için yarışacağı, JW Marriott Hotel’de düzenlenen genel kurulda yeterli çoğunluk sağlandı.

TBF Başkanlık Seçimi’nde ilk 4 sandık açıldı.

Sonuçlar

  1. Hidayet Türkoğlu: 81 oy
  2. Harun Erdenay: 35 oy
  3. Erman Kunter: 19 oy

Bu sonuçlar ardından Hidayet Türkoğlu TBF Başkanlığını garantiledi.

Ankara’da gerçekleştirilen genel kurulda Hidayet Türkoğlu, Harun Erdenay ve Erman Kunter başkanlık için mücadele eden isimler olurken, genel kurula katılan 169 delege oy verdi.

Harun Erdenay 42 oy aldı

171 delegenin 108’inin oyunu alan Hidayet Türkoğlu, yeniden Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı seçilirken, adaylardan Harun Erdenay 42, Erman Kunter de 21 oy aldı.

Yeniden başkanlığa seçilen Hidayet Türkoğlu, seçim sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Hidayet Türkoğlu: “Oy veren, vermeyen herkes baş tacıdır”

“Tüm camiamıza gerçekten teşekkür etmek istiyorum. Bu süreçte iyi yaptıklarımız, yanlışlarımız oldu ama siz yeniden bizi buraya takdir ettiniz. Tüm ekibimle birlikte önümüzdeki 3 yıl daha iyi çalışacağımıza söz vermek istiyorum. İnşallah Türk basketbolunu umarım daha iyi yerlere getiririz. İyi ki varsınız. Bizim camiamız güzel bir camia. Önümüzdeki süreçte de beraberce, dost bir şekilde basketbolu iyi yerlere getiririz. Bu süreci de sizlerle birlikte yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Oy veren, vermeyen herkes baş tacıdır. Herkesin elini sıkmak için ziyaret edeceğim. Hepinizi kutlamak ve teşekkür etmek istiyorum”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz