Devamı

  SUALTI HOKEYİNİN BAŞARILI SPORCUSU: İREM KÖKBAŞ

  Türkiye’nin Milli Sualtı Hokey Sporcusu İrem Kökbaş, Europeworldspor’un konuğu oldu. Elde ettiği şampiyonluklarla adını duyuran sporcu, genç girişimci olarak attığı büyük adımla hayallerini başka bir boyuta taşıdı.

  Kariyerin başarılarla dolu. Sen bu başarılarına bir yenisini daha ekledin. Hayalin miydi bir işletmeci olmaya nasıl karar verdin?

  Öncelikle teşekkür ederim. İstanbul’da ki yoğunluktan çok sıkılmıştım. Dışarı çıkarken trafikte geçirdiğim o boş zaman çok yoruyordu. Bunun gibi birçok sebep var. Kaş’a ilk kez 2017 yılında kız arkadaşlarımla tatil yapmak için geldim. Daha sonra her yıl buraya gelmeye başladık. 2022 ‘ye girerken yılbaşında yine aynı kız arkadaşlarımla Kaştaydık. O zaman buraya ait olduğumu tam anlamıyla hissettim. Ve bu işle ilgili dilek diledim. Kaşta yaşayan bir arkadaşımla görüşüp ortak olan bu hayalimizi gerçekleştirmeye karar verdik. Ortak hayalimizin adı Mia Bungalove oldu. Mia’yı işletmeye devam ediyoruz. Spor ise benim hayatımın merkezi. İstanbul’da beraber çalıştığım bir hoca burada plates salonu açtı ve onunla görüşüp plates dersleri vermeye başladım. Böylelikle hem spor benimle hem de hayalim.

  Dışarıdan aldığın destekler oldu mu?

  Hayır kesinlikle olmadı. Tek desteğim kendime olan inancım ve annem.

  Peki neden Kaş? Bu işletmeler bir çok turizm bölgesinde bulunuyor.

  Çünkü kaş, denizi ile mükemmel bir yer. Dünyanın dalış noktasıdır. Benim branşım sualtı ve kaşta mavinin her tonu var. İnsanı özgürleştiriyor burası.

  Mia Bungalove’un Diğer işletmelerden ayıran noktası nedir?

  Doğanın içinde yer alması. Hayvan dostlarımızı kabul ediyor olmamız. Tamamen sessiz ve huzurlu olması.

  Burada verdiğin eğitimlerden de bahseder misin?

  Kaşta reformer plates,mat plates,cardio antrenmanları,fonksiyonel antrenman dersleri veriyorum. Bunun dışında denizde veya havuzda yüzme dersleri vermeye devam ediyorum. İlerleyen süreçte High heels dance dersleri vermeyi hedefliyorum.

  Her bir aşamasıyla kendin ilgilendiğin bu işletmeyi ne kadar sürede tamamladın?

  Mia için karar verdiğimiz zaman mart ayındaydık. İnşaata Nisan ayında başladık. Ve 17 Haziranda tam anlamıyla açıldık.  Biraz hızlı, stresli bir o kadar da güzel.

  Şuan kendini nasıl hissediyorsun? Olmak istediğin yerde misin?

  Doğruyu söylemek gerekirse Kaş’ta tatil yapmak ve yaşamak arasında büyük fark varmış. Bunun adaptasyon sürecini yaşıyorum. Halen sporun içinde olmak beni mutlu ediyor. Mia’ya geldiğim zaman ise olmak istediğim yerde, olmak istediğim kişiyim.

  Son olarak başarılı bir sporcu ve genç girişimci olmanın mutluluk ve gururunu bizlere nasıl tanımlarsın?

  Spor hayatım gurur vericiydi. Girişimcilik ise yeni alıştığım artı ve eksi yönlerini yeni öğrendiğim bir süreç.  Genç yaşta bu kadar işin altından kalkabiliyor olmak bazen çok yorsa da beni ve çevremi çok mutlu ediyor. Spor ile enerjimi yükseltip , Mia’da gün sonu huzura eriyorum.

  GİZEM AZBOY

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  SUALTI HOKEYİNİN BAŞARILI SPORCUSU: İREM KÖKBAŞ

  Türkiye’nin Milli Sualtı Hokey Sporcusu İrem Kökbaş, Europeworldspor’un konuğu oldu. Elde ettiği şampiyonluklarla adını duyuran sporcu, genç girişimci olarak attığı büyük adımla hayallerini başka...

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir