İsmini açıklamayan bir NBA genel menajeri, Chris Paul’un rastgele bir kadroya düzgün bir katkı olabileceğini, lakin yüklü mukavelesiyle birlikte giderek azalan yeteneğinin takas yapmayı zorlaştırdığını öne sürdü.

Sporting News’dan Sean Deveney’in raporunda yer alan isimsiz genel menajer, Paul’un etrafındaki genç guardlar için bilhassa deneyimi ve saha görüşüyle uygun olabileceğini, lakin kontratının yüklü ölçüde para içermesiyle birlikte, eskisine nazaran “biraz düştüğünü” söyledi:

“Bir oyuncu olarak elbette onu alırsın. Tecrübeli, akıllı bir adam. Genç point guardların saha görüşüne yardım edebilmesi açısından yeterli olabilir. Lakin eskiye nazaran biraz düştü. Tıpkı vakitte çok yüklü ölçüde para kazanıyor.”

Bu haftanın başlarında, Houston Rockets hakkında süperstar guard James Harden dışında herkesin takasa açık olduğunu belirten raporlar bulunuyordu. Paul ve Clint Capela, Harden’den sonra ikinci ve üçüncü en yeterli oyuncular oldukları düşünülerek takas spekülasyonlarına mevzu olmuştu.

Paul, 2018-19 döneminde ortalama 15,6 sayı, 8,2 asist ve 4,6 ribaund ile oynamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz