Toronto Raptors süperstarı Kawhi Leonard, basketbolu “ünlü” olmak için değil, sırf eğlenmek için oynadığını açıkladı.

Leonard’a, NBA Finalleri öncesinde geçtiğimiz medya gününde “radarın altında uçmasıyla” ilgili sorular yöneltildi. Bir sefer NBA şampiyonu ve üç kere All-Star olarak, Leonard uzun vakittir ligdeki en âlâ oyunculardan biri olarak biliniyordu, ancak bir sebepten dolayı, birtakım başka yıldızların popülerlik düzeyine tam olarak ulaşmadı.

Fakat Kawhi, “ünlü” olmak için oynamadığını söyledi ve sadece yeteneğinin en düzgününü kullanarak oynayıp eğlenmek istediğini açıkladı.

“OYUNU BU YÜZDEN OYNAMIYORUM”

Kawhi’a “Diğerlerinden kimileri kadar ünlü olmaman seni hiç rahatsız etti mi?” diye soru yönlendirildi ve yanıtı ise şu oldu:

“Hayır. Oyunu bu sebeple oynamıyorum. Burada eğlenmek için ve olabileceğim en uygun oyuncu olmak için oynuyorum. Kendimden ve mesleğimde yaptıklarımdan mutluyum. Bu yolda devam edeceğim. Kıymetli olan meşhur olmam ya da o adamlardan daha fazla şöhret sahibi olmak istemem değil. Basketbol oynamam ve alanda eğlenmem değerli. Oyunu oynama sebebim o değil.”

Kawhi, Raptors ile 2018-19 olağan döneminde 60 maçta, ortalama 26.6 sayı, 7.3 ribaund, 3.3 asist ve 1.8 top çalma istatistikleriyle oynadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz