Kawhi Leonard, Golden State Warriors’a karşı bu gece oynayacakları NBA Finalleri 5. maçı öncesi “ekstra bir baskı” hissetmediğini ve ekibin hala sakin kalmasının sebebinin, herkesin “odaklı” olmasından dolayı olduğunu açıkladı.

Kawhi, kazanmaları durumunda şampiyon olacakları maç öncesi, bunun fazladan bir baskı yaratıp yaratmaması konusunda şöyle konuştu:

“Her maçta baskı var, lakin ekstra bir baskı olduğunu sanmıyorum. Her şeye karşın çıkıp basketbol oynamamız lazım. Hiçbir maçın bir başkasından daha fazla kıymeti yok. Her vakit ya çok yeterli savunma yapmak ya da şutunuzun girmesini istersiniz. Yani üzerinde yalnızca ismi var üzere bir şey. Sırf çıkıp oynamak lazım. Oynayalım, zevk alalım, her ne halde sonuçlanırsa, ona da bakarız.”

Ayrıyeten Kawhi, ekipte kimsenin şimdi kutlama havasına girmemesini de şöyle anlattı:

“Bana kalırsa hepimiz de odaklandığımız için. Dört maç kazanmadan şu anın hiçbir manaya gelmediğini biliyoruz. Neler olacağını bilemezsiniz. Bulunduğunuz durumun avantajını kullanmanız gerekli ve çok gaza gelmemek ve heyecanlanmamak da lazım. Öbür tarafta hala çok uygun bir basketbol grubu var. Zihniyetimiz bence bu biçimdeydi. Alana çıktığımızda bir amacımız vardı ve bunu başardık. Artık de beklenen üç maçın birini almamız gerekiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz