Kawhi Leonard, Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant’in aşilinin kopması sonrası, geçmişte kendisinin de deneyimlediği rehabilitasyon süreciyle ilgili Durant’e birtakım tavsiyeler verdi.

Kawhi, 2017 playofflarında Zaza Pachulia’nın kendisini sakatlaması sonrası 2017-18 döneminde sırf 9 maçta forma giyebilmiş ve bu dönem da Toronto Raptors ile sakatlık sonrası dakika idaresi prosedürüne uyarak olağan dönemde 60 maç oynamıştı.

“DÖNMEK İSTİYORSAN, MİSYONUN BU”

Kawhi’ın KD için tavsiyesi şu biçimde konuştu:

“Sadece kendi deneyimlerime dayanarak yaşadıklarımdan konuşabilirim. Dediğim üzere, bu noktaya gelmek için çok çalışıyoruz ve oyunun sizden uzaklaştığını görüyorsunuz. Bilhassa bacak sakatlıkları ve bunun üzere şeylerle, parkede hiçbir şey yapamaz hale geliyorsunuz.”

“Gerçekten de, işler üzerindeki zihniyetinizi değiştirmen ve her gün daha düzgüne gitmeye agresif bir biçimde uğraşman ve bir gün tekrar oynayacağını bilmen gerekiyor. Olduğun oyuncu olarak geri dönmek istiyorsun. Sırf sağlıklı hissettiğinde ve alana geri dönecek kadar kendine güvenebildiğinde döndüğünden emin olman gerekiyor. O günün geleceğini bil. Ve dediğim üzere, her gün bunun üzerine git. Yapmayı sevdiğin şeye geri dönmek için, senin misyonun bu.”

“ONUN İÇİN ÜZÜLÜYORUM”

Kawhi’ın, Durant için söylediği açıklamalar şu formda sona erdi:

“Yıkıcı bir durum. Bu noktaya gelmek için çok çalışıyorsunuz, biliyorsunuz, bunlar son maçlar. Alana çıkmaya ve kendini zorlamaya çalıştığını gördünüz, ancak bir hareket yaparken bu sakatlık gerçekleşti ve ben onun için üzülüyorum. Daha evvel ben de bu durumda bulundum. Umarım süratli bir düzgünleşme süreci geçirir ve sağlıklı olur, tüm rehabilitasyon süreci boyunca zihinsel olarak düzgün olacağını umuyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz