Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant’in, NBA Finalleri’nin Toronto Raptors’a karşı oynanacak 1. maçında takım dışı olduğu, DeMarcus Cousins’ın da “şüpheli” durumda olduğu söylendi.

Warriors başantrenörü Steve Kerr, Pazartesi günkü idmandan sonra yaptığı duyuruda, “KD 1. maçta oynamayacak. Sanırım bunu esasen duyurmuştuk ve durumun buradan nereye gideceğini göreceğiz. Finaller sırasında maçlar ortasında çok fazla gün olduğu gerçeği bize yardımcı oluyor, bu yüzden göreceğiz.” halinde konuştu.

Kerr, Durant’in Warriors ile Toronto’ya seyahat edip etmeyeceği konusunda şimdi bir karar verilmediğine dikkat çekti, lakin Durant’ın rehabilitasyon sürecine devam ederken kadro arkadaşları ile rastgele bir saha içi çalışması yapmadığını söyledi:

“Takımla birlikte yapmadı. Şayet saha içinde bir şey yapsaydı, epeyce hafif şeyler olurdu. Biraz şut denediğini biliyorum, lakin ben [Warriors spor hekimliği ve performans direktörü] Rick Celebrini] ile konuşmadım. Bu yüzden bugün ne yaptığını tam olarak bilmiyorum.”

“DeMARCUS’UN DURUMU ‘ŞÜPHELİ'”

Bu ortada DeMarcus Cousins ise, Kuadriseps sakatlığının düzgünleşme sürecinde olduğu şu günlerde, Finallerin 1. maçı için “şüpheli” olarak listelendi. Cousins, 15 Nisan’da, Batı Konferansı birinci tipinde LA Clippers’a karşı 2. maçta sakatlanmıştı. O sırada “playoffları kapattığı” duyurulan Cousins’ın geri dönmesi için “muhtemel” ihtimali de kabul edilmişti.

Kerr, Cousins’ın kaydettiği ilerlemeden şad kaldığını belirtti, lakin geri dönüşünün zamanlamasının dengelenmesinin güç olduğunu kabul etti:

“DeMarcus şu an düzgün bir ilerleme kaydediyor. Tüm bunların zamanlaması güç, zira iki ay oynamaması gerekiyor. Pivotların ritimlerini bulması her vakit daha uzun sürer; oyunlarının suratı çok hızlı. Şayet olağan dönem olsaydı, kolay olurdu: Onu tekrar birinci beşe koyup dakikalarını verirdik ve tekrar çalışmasına, ritmini bulmasına müsaade verirdik. Kolay olurdu. Fakat Finallerin 1. maçından bahsediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz