Golden State Warriors guardı Klay Thompson, geçtiğimiz gece Toronto Raptors’a karşı NBA Finallerinin 5. maçını kazanmalarında “tecrübenin” çok büyük rol oynadığını söyledi.

Şimdiye dek grupla birlikte 100’den fazla playoff maçı yapmalarının, her türlü senaryoyu görmelerine imkan verdiğini söyleyen Klay, şu formda konuştu:

“Tecrübemiz çok kıymetli oldu. Sizler de gördünüz orada hayli istikrarlı ve odaklı oynuyorduk, bilhassa de maç sonlarında. Genç bir grubun bunu yapabileceğini sanmıyorum. Altı sayı gerideyken ve 3 dakika kalmışken, bir de top onlardayken. Birçok ekip pes ederdi. Fakat bizim üzere bir ateş gücünüz olduğunda, pes etmiyorsunuz.”

“Şimdiye kadar her şeyi gördük. 3-1 önde de olduk, 3-1 geriden de geldik, 3-2 geride de bulunduk. Bunların hepsini görmek için 100’den fazla playoff maçı oynadığımız için şanslıyız. Şu noktada hiçbir şey moralimizi bozmuyor, Bay Area’ya döndüğümüzde artık bir talihimiz olduğunu düşünüyoruz.”

“O KADAR KIZGINIM Kİ…”

Klay, ayrıyeten maçta sakatlanan grup arkadaşı Kevin Durant için, maç sırasında sevinçli tezahürat yapan Toronto taraftarına karşı da şu tabirleri kullandı:

“Saçmalıktı. Gerçekten saçmasapan bir olaydı. Bu hususta ne kadar kızgın olduğumu sözlere dökemem bile.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz