Klay Thompson, All-NBA kadrosuna bu dönem giremeyerek bir sonraki alacağı kontratta ek 30 milyon dolar kazanma talihini kaybetse de, asıl önemsediği şeyin bunun meslek özgeçmişini etkilemesi olduğunu söyledi.

Klay, bahisle ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Para hoş, lakin ben bir özgeçmiş inşa etmeye çalışıyorum. Ve çocukken durumumda oynayan başka adamlara bakıyorum, bilirsiniz, Ray Allen, Reggie Miller, Chris Mullin üzere. Ben de o kalıpta olmaya çalışıyorum. Onlar üç ya da dört kere All-NBA kadrosuna seçildiler. O düzeye ulaşmaya çalışıyorum. Bu yıl olmadı, fakat umarım gelecek yıl öteki bir Final seyahati daha yaptığımızda olabilir.”

“BURADA OLMAYI HİÇBİR ŞEYE DEĞİŞMEM”

“Ama bu kadroya seçilmeyi çok istiyordum zira bu çok büyük bir onur sıkıntısı, biliyorsunuz. Lakin daha evvel de söylediğim üzere, bir şampiyonluk kazanma fırsatı daha büyük.”

Thompson, 2014-15 ve 2015-16 dönemlerinde All-NBA üçüncü kadrosuna seçilmişti.

“Hayat böyledir. Çok pahalı bir fedakarlık olağan, o kadarını diyebilirim. Burada olmayı, küresel bir sahnede olmayı dünyalara değişmem, bir All-NBA grubuna bile. Burada olduğum için çok memnunum ve alana çıkıp rekabet etmek için sabırsızlanıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz