Fenerbahçe Başantrenörü Valerie Garnier, Bayanlar Basketbol Muhteşem Ligi’nde dönemi şampiyon tamamladıkları için çok keyifli olduklarını söyledi.

Kupa merasiminin akabinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Garnier, dönemin çok sıkıntı geçtiğini belirterek, “Çok memnunuz. Hem Türkiye Ligi’ni hem de Türkiye Kupası’nı kazandık. Bu demek oluyor ki bu dönemin şampiyonuyuz. Biz Fenerbahçe’yiz.” tabirlerini kullandı.

Final serisinin en kıymetli oyuncusu seçilen Birsel Vardarlı Demirmen’in, Türkiye’nin en düzgün oyuncusu olduğunu aktaran Garnier, şunları kaydetti:

“Hak ettiği bir mükafatı aldı. Tüm seri boyunca inanılmaz oynadı. Herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu atmosferde oynamak oyuncular için de çok hoş. Onlar bizi desteklediği vakit işlerimiz daha kolay.”

Ayşe Cora: “Şampiyon olmak, fevkalade bir duygu”

Fenerbahçe’nin oyun kurucusu Ayşe Cora, her şampiyonluğun farklı bir kıssası olduğunu vurgulayarak, “Bu sene bizim için düzgün başlamadı. Makûs başladığımız bir dönemde şampiyon olmak, fevkalade bir his. Türkiye Kupası’nı ve ligi şampiyon tamamladık.” halinde görüş belirtti.

Taraftarlara takviyeleri için teşekkür eden Ayşe, “Çok teşekkür ediyoruz. Maç hafta içi erken saatte oynanmasına karşın salonu doldurdular. Onların gücü ile şampiyon olduk. Şampiyonlukta onların da hakkı var.” yorumunu yaptı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz