Devamı

  Lillard: “Burası, evvelce gördüğümüzden daha derin sular”

  Portland Trail Blazers oyuncuları Damian Lillard ve Myers Leonard Golden State Warriors’a karşı Batı Konferansı finallerinde 4-0 elenmeleri sonrası birtakım sözlerde bulundular.

  Blazers, tertibin son 19 yıldaki en uzun playoff gidişatından sonra, Batı Konferansı finallerinde Warriors tarafından dört maçta playoff dışına itildi.

  Portland koçu Terry Stotts, 119-117 hezimetleriyle sonuçlanan 4. maç sonrası, “özel bir sezonun” sona erdiğini söyledi.

  ESPN Stats & Information’ın araştırmasına nazaran, Blazers, son 20 yılda birebir playoff serisinde en az 15 sayı önde olduğu üç maçı kaybeden tek ekip. Warriors, 2. maçta 17 sayıdan, 3. maçta 18 sayıdan, 4. maçta ise 17 sayıdan geri gelerek kazanmıştı.

  “BURALAR GÖRDÜĞÜMÜZDEN DAHA DERİN SULAR”

  Maç sonrası Damian Lillard ve Myers Leonard’ın sözleri şu formda oldu:

  Lillard:

  “Burası, playofflarda oynadığımız en uzak nokta ve daha evvel gördüğümüzden biraz daha derin sular. Fizikî ve zihinsel olarak biraz daha yıpratıcı. Oyunun düzeyi daha yüksek. Kaybedecek daha çok şey var. Kadrolar scout raporlarını detaylandırmalarını ve bir sonraki düzeye taşıyor. Bunun bizim için kusursuz bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. Burada olabileceğimizi ve bu düzeyde rekabet edebildiğimizi bence gösterdik. Ancak burası mutlaka farklı.”

  “Bence bizim için özel bir dönem oldu. Art geriye süpürüldük. Tekrar süpürüldük ancak birinci cinste süpürülmekten fazla, Batı Konferansı finallerinde süpürülmeyi tercih edersiniz.”

  Meyers Leonard:

  “Warriors’a hakkını vermek lazım. Bir müddettir bu seviyedeler ve daha evvel bunu başarmışlardı natürel ki. Muhakkak bir oyun düzeyini sürdürebiliyorlar ve bu, son üç maçta geriden gelip kazanmalarını sağladı.”

  Portland’ın playoffları, üçüncü defa üst üste bir seriden süpürülmeleriyle sona ermiş oldu. Geçtiğimiz iki yılda oynadıkları son playoff serilerinde maç kazanamayan takım, 2017’de tekrar Warriors’a, evvelki dönem ise New Orleans Pelicans’a karşı süpürülmüşlerdi.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  MUHAMMET KARAVUŞ EUROPE WORD SPOR’DA

  EUROPE WORLD SPOR AİLESİNE YENİ SPORCULAR KATMAYA DEVAM EDİYOR MUHAMMET KARAVUŞ SPORUN NABZINI TUTAN SAYFA EUROPE WORLD SPORDA...

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...