Toronto Raptors’ın dün gece Milwaukee Bucks’a karşı 108-100 mağlup olduğu müsabaka sonrası, Raptors koçu Nick Nurse ve oyuncular, kimi açıklamalarda bulundu.

Son çeyrekte Bucks’a karşı 32-17 serisinde kalan Raptors, makus bir periyod geçirdi. 30 sayısının 14’ünü 5/7 isabetle bulan Kyle Lowry dışında, Raptors epeyce makus durumdaydı. Lowry dışında müddet alan başka yedi oyuncu, 0/15 isabetle oynadı ve buna 0/7’lik üçlük çizgisi gerisi denemeleri de dahildi. Kawhi Leonard’ın 2, Pascal Siakam’ın da faul çizgisinden bulduğu 1 sayısı dışında, Raptors sayı üretemedi.

“SAVUNMADA DA ÇOK YETERLİ DEĞİLDİK…”

Müsabaka sonrası oyuncuların tabirleri şu haldeydi:

Lowry: “Çok büyük hayal kırıklığına uğratıcı bir durum. Son çeyrek bizi öldürdü. Bizden daha âlâ oynadılar. Daha da agresifleştiler. Kimi büyük şutlar soktular, büyük durumları tamamladılar. Bu türlü kaybetmek berbat bir durum. Lakin bir talihimiz vardı. Bundan ders çıkarıp, duruma nazaran ayarlama yapmamız gerekiyor. İstikrarda kalmalı ve ne çok yükselmeli, ne de çok alçalmalıyız. Maç kasedini izleyip daha düzgüne gideceğiz.”

Kawhi: “Bazı top kayıpları kilitti, birtakım kolay turnikeler ve boş üçlükler kaçtı. Savunmada da çok düzgün değildik. Son çeyrekte en fazla sayıyı buldular. Bu, aşağı üst durumu özetliyor.”

Siakam: “İlginç bir seri olacak. Bu gece kazanma fırsatımızın olduğunu biliyorduk. Kazanabileceğimizi düşündük, fakat olmadı. Fakat onlara helal olsun, geriden gelip maçı elimizden aldılar. Seri uzun, lakin geri dönüp galibiyet istiyorsak, sonraki maç daha düzgün olmamız lazım.”

Koç Nick Nurse: “Her maç kritik. Bu gece sıkı çoğunlukla oynadığımızı düşündüm. Doğu Konferansı finallerinde deplasmanda maç kazanmak için kendimize fırsat yarattık. İstediğimiz sonuç olmadı, lakin çok uğraştık. Bunu geride bırakıp sonrakinde daha da çok uğraşmamız gerekecek. Biraz dinlenip, maç kasedine odaklanarak kimi ayarlamalar yapmamız lazım. 2. maçta daha da sert olmalıyız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz