Kawhi Leonard, Toronto Raptors’ın döneminin kilit noktada olduğu gecede, Milwaukee Bucks’a karşı dün gece oynanan Doğu Konferansı Finali serisinin 3. maçında 52 dakika mühlet aldı ve 36 sayıyla oynadı.

İki uzatma dönemi sonrasında 118-112 Raptors’ın galibiyetiyle sona eren maçta Kawhi, 36 sayının yanında 9 ribaund ve 5 asist de kaydetti. Bunu, birinci periyodda bir turnikesi sonrası yere olağandışı bir halde inmesi ve bir bacağını incitmesi sonrasında başardı.

Kawhi, “tek bacakla” çıkardığı performansla ilgili şu tabirleri kullandı:

“İyiyim. Savaşmaya devam edeceğim, her türlü oynarım.”

Kawhi, 52 dakika oynamasının kendisini yorup yormadığı sorulduğunda, karşılığı şöyle oldu:

“Kesinlikle. 52 dakika oyun bu. Ve playofflar da olunca katiyen hissediyorsunuz. 30 dakika oynasanız da hissedersiniz. Bunu keder etmeyip, tedavimi görüp bir sonraki maça hazırlanmam lazım.”

“Tek istediğim kazanmak. Bu kadar. Kimse meskenine dönmek istemiyor. Biz de asıl amaca karşı uğraşmaya devam edeceğiz. Sahanın iki tarafında da oynama konusunda işte bu yüzden kendimle gurur duyuyorum, bu sayede bu türlü bir sonuç alabiliyoruz.”

“DÜNYANIN EN DÜZGÜN İKİ TARAFLI OYUNCUSU”

Kawhi’ın kadro arkadaşı Kyle Lowry ise, Kawhi için epeyce hoş bir iltifatta bulundu:

“Bence Kawhi, NBA’in en uygun iki taraflı basketbol oyuncusu. Şahsen inancım bu. Savunmada ve atakta onun yapabildiklerini yapabilen bir adamınız olduğunda, gerektiği vakit karşı ekibin en yeterli oyuncusunun karşısına da koyabiliyorsunuz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz