New York Knicks ve Toronto Raptors’ın, 2013-14 döneminde Kyle Lowry için bir takas sürecine yakın olduğu, ancak Knicks lideri James Dolan’ın bu takası veto ettiği tezinin temelsiz olduğu tezleri ortaya atıldı.

Muahedede Lowry karşılığında Knicks, Raymond Felton, Iman Shumpert ve gelecekte kullanabilecekleri bir birinci çeşit draft hakkı alacaktı.

Lowry’nin de bu takası istediği, ve o periyot Knicks’te forma giyen Carmelo Anthony’nin de tıpkı anda Knicks’i bu takasa zorladığı belirtildi.

Raptors’ın, takas için arama yapmayı planlamaya hazır olduğu, lakin Knicks’in, Shumpert’in düzgün oynamaya başladığında muahedeye dair ikinci defa düşündüğü argüman edildi. Shumpert olaydan 18 ay evvel çapraz bağlarını yırtmıştı ve Knicks, “köşeyi döndüğünü” düşünüyordu.

“DOLAN’A HİÇ BAŞVURULMADI” DİYEN DE VAR..

Genel olarak bilinen, Dolan’ın daha evvel Andrea Bargnani takasında Raptors genel menajeri Masai Ujiri ile bağlantıya geçtikten sonra takası veto etmesi biçimindeydi.

Fakat Knicks tertibi içerisinde yer alan kimi şahısların, bu anlatılanın daima yanlışlı olduğunu söyledikleri ve mutabakatın onayı için hiçbir vakit için Dolan’a başvurmadıklarını belirttikleri ortaya çıktı. Knicks ön ofisindeki birtakım şahısların, Lowry’nin yönetilmesinin sıkıntı olduğunu düşündükleri de laf ortasında geçti.

The Athletic’den Frank Isola’nın yazdığı bir makalenin de tesadüfen, birtakım kaynakların Dolan’ın 2013 yılının Aralık ayında takası veto ettiğini söylediğini belirtti. Isola’nın raporu Metta World Peace, Shumpert ve 2018’in birinci çeşit seçim hakkının, Lowry için masaya koyulduğunu gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz