Devamı

  “Magic bir endişe tüccarı!” Johnson’a karşı Lakers’tan şaşırtan iddialar!

  Magic Johnson, Los Angeles Lakers lideri olduktan sonra, çalışanlara karşı “zorbalık” ve “korku” kullanarak otorite gösterdiği savlarını yalanladı.

  Ekibin basketbol operasyonları takımıyla bir ortaya gelmiş olan Johnson’ın, Lakers’ı geri çevirme heyecanını lisana getirse de, mazeretleri yahut yanılgıları kabul etmediğini takıma açıkça belirttiği söylendi. Johnson, kendisiyle birebir fikirde bulunmayan herkesin ayrılması gerektiğini belirtmişti.

  Johnson’ın ofisine yanlışsız ilerlediği ve masasında duran “bin” tane özgeçmişi göstererek, bunların istediği vakit yerini bir oburuyla değiştirebileceğini söylediği tez edildi.

  “MAGIC BİR ENDİŞE TÜCCARI!”

  Lakers’ın koç ekibi görevlilerinden biri, durumla ilgili “Bu şoke edici oldu. Şayet bu işte çalışıyorsanız, kendinize gereğince baskı getiriyorsunuz. Bilhassa bir müttefik olması gereken birinden daha da fazla baskıya gereksiniminiz yok.” yorumunu getirdi.

  Johnson ile direkt etkileşimde bulunan bir Lakers ön ofis sorumlusu, “Onu rastgele bir şey hakkında sorgularsanız, karşılığı her vakit tehdit edici bir tonda oluyordu. Korkutma ve zorbalığı, otoritesini göstermenin bir yolu olarak kullandı.” halinde konuştu.

  Bir Lakers sözcüsü, Johnson’ın profesyonel olmayan işyeri davranışları nedeniyle hiç öbürleri tarafından azarlanmadığını ve resmi şikayette bulunulmadığını belirtti.

  Johnson’la direkt etkileşimde bulunan eski bir Lakers idman yetkilisi, “Hayran kitlesinin karşına büyük sevgi ve gülümsemeyle çıkıyor. Ancak o denli biri değil. O bir endişe tüccarı.” dedi.

  En az iki çalışanın panik atak geçirdiği söylendi.

  20 YILLIK BİR ÇALIŞAN, BU YÜZDEN AYRILMIŞ!

  Kimi değişikliklerle, birkaç işçinin iş yükünün arttığı belirtildi. 2017’de, uzun vakittir grupta bulunan bir bayan çalışanın, bir kusur yaptıktan sonra Johnson ve ekibin genel menajeri Rob Pelinka tarafından ofise çağrıldığı ve kaynaklara nazaran bu kusurun, grubun draftta alınabilecek bir oyuncuyu grubun idman tesisinde görmek için, bir otomobil servisi düzenlemekten ibaret olduğu anlatıldı ve Magic’in çalışan şahsa “Hatalara dayanamam! Ben yanılgı yapmam!” halinde bağırdığı söylendi.

  Johnson ayrıyeten, olaya şahit olan birden fazla şahsa nazaran, çalışanın bir yanılgı daha yaparsa kovulacağını da söyledi.

  Ofisteki vazifelinin özür dilediği ve daha sonra olay yerinin dışında ağlamaya başladığı not edildi. Önümüzdeki aylarda vazifelinin anksiyete artışından ve panik ataktan zahmet çektiği açıklandı. Kendisine anti-anksiyete ilaç tedavisi verildiği ve takımla yirmi yıldan uzun bir müddet çalıştıktan sonra, Lakers’tan ayrıldığı belirtildi.

  Eski bir Lakers yıldızının, ekipteki genel durum için “Orada işler çok manyakça” yorumunu yaptığı sav edildi.

  “SİZCE JEANIE BUNA MÜSAADE VERİR MİYDİ?”

  Magic Johnson, Los Angeles Lakers’ın basketbol operasyonlarının başkanlığını yaptığı kısa vazife müddeti boyunca makûs davranan bir işveren olduğu hakkında yayınlanan rapora itiraz etti.

  Johnson, kadro sahibi Jeanie Buss’ın bu cins davranışlara asla müsaade vermeyeceğini söyledi:

  35 yıldır iş dünyasındayım, ülkedeki en büyük şirketlerden biri olan Fortune 500 şirketleri ile iştirakler kurdum.”

  “Şimdi, 35 yıl boyunca hiçbir vakit bir İK ofisinde oturmadım. Lakers ile iki yıl çalıştım, hiç İK’da bulunmadım. Sizce Jeanie Buss, çalışanları berbata kullanmama müsaade verir mi? O denli olsaydı, bana bu bahiste ulaşıtrdı. Lakers’ın avukatı olan Joe McCormick ve başka avukat Dan beni arardı. Bu türlü bir şey hiç olmadı.”

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonasında Azize Bekar 22.Kez Şampiyonluk Elde Etti

  Kariyerinde 22.kez şampiyon olan azize bekar eurpeworldspora yaptığı açıklamada

  Antalya, Avrupa Plaj Hentbolu Finalleri’ne hazırlanıyor

  Hentbolda 8-11 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 2023 Avrupa Plaj Turu Finalleri (EBT) öncesi Konyaaltı Plajı'nda hazırlık yapılıyor. Plaj hentbolunda kulüpler açısından en önemli organizasyon olan finallerin...

  Toprak Razgatlıoğlu İtalya’da 3. oldu

  Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nın İtalya'daki beşinci ayak ilk yarışında 3. olarak podyuma çıktı.Yarışa ikinci cepten başlayan Red Bull sporcusu Toprak, damalı...

  İlke Özyüksel’den gümüş madalya!

  Ankara'nın ev sahipliğinde düzenlenen Modern Pentatlon Dünya Kupası Finali'nde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz İlke Özyüksel, toplam 1374 puanla gümüş madalyanın sahibi oldu. MEHMET...

  Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası’nda başpehlivan Nedim Gürel oldu

  Trakya Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılan ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Edirne'de düzenlenen Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası'nda başpehlivan Nedim Gürel oldu.