Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Lideri Mehmet Akif Üstündağ, A Ulusal Erkek Ekibi’nin Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen 2019 Avrupa Altın Ligi birinci maçında Letonya’yı 3-0 yenmesinin memnunluğunu yaşadıklarını söyledi.

Üstündağ, müsabakanın akabinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu galibiyeti Sivas halkına ve taraftara armağan ettiklerini belirtti.

Sivas Kongresi’nin 100. yılında Sivas’ta bu türlü bir tertibin düzenlendiği aktaran Üstündağ, “Bu mükemmel seyirci karşısında harika bir galibiyet alınması, bizleri çok memnun etti.” dedi.

A Ulusal Erkek Kadrosu Başantrenörü Nedim Özbey, Sivas üzere değerli bir kentte alınan galibiyeti, ülkeye ve kent halkına armağan ettiklerini tabir etti.

Memnun olduklarını aktaran Özbey, “Böyle bir memnunluğu, bu türlü bir hoşluğu bize sağladıkları için sayın valimize ve belediye liderimize teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir his. Uzun yıllardan beri ulusal ekip antrenörlüğü yapıyorum, bu türlü bir ortamı az gördüm. Çok memnunuz. Bütün Sivas’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ulusal grup kaptanı Arslan Ekşi de karşılaşmaya ilgi gösteren Sivas halkına teşekkür edip, galibiyetin memnunluğunu yaşadıklarını lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Maçın başından sonuna kadar bizi desteklediler. Çok memnunuz. Avrupa Altın Ligi’ne çok uygun bir başlangıç yaptık. Ekip kaptanı olarak Türk halkına şampiyonluk hedeflediğimizi söyleyebilim. İnşallah taraftarlarımız Trabzon’da ve Malatya’da oynayacağımız maçlarda da dayanaklarını devam ettirirler. Tekrar söylüyorum, Sivas Kongresi’nin 100. yılında bu galibiyeti öncelikle Türk milletine, sonra Sivas halkına armağan ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz