Kayaklı koşu ile tüfekli atışın bir araya getirildiği kış sporu olan Biathlon’un başarılı Milli sporcusu Berna Yılmaz, Europeworldspor ailesine katıldı. Başarılı sporcu Yılmaz, Beden Öğretmeni’nin yönlendirmesi ile başladığı spor hayatını muhabirimize anlattı.

Sporun bireysel, sprint, takım, takip ve toplu çıkış yarışları olduğundan söz eden Berna Yılmaz, “Sporcular belli bir mesafeyi kayaklı koşu ile geçtikten sonra, sırasıyla yüzü koyun ve ayakta 50 metre uzaklıktaki 4.5 cm (yüzü koyun) ve 11 cm (ayakta) hedeflere 5’er tane atış gercekleştirir. Sporcular yarışma stiline göre, kaçırdıkları her atış için ya 150 metrelik ceza parkurunu turlar yada toplam sürelerine zaman eklenir Dünyanın en zor sporlarında bir tanesidir. Bu sporda disiplin ve özveri gerektiriyor” şeklinde konuştu.

Biathlon sporcularını zorlayan en önemli faktörün psikoloji olduğuna dikkati çeken Yılmaz,  atış  yapmanın tamamen psikolojik temeller üzerine kurulduğuna, yüksek nabız da mantığı kullanarak yapılması gerektiğini söyledi. Ayrıca Yılmaz,  spor hayatında en büyük destekçilerinin ailesi ve arkadaşları olduğunu da sözlerine ekledi. 


Birçok spor branşında yeteneği olduğuna vurgu yapan sporcu Yılmaz, spor yapmak isteyenlere şunları önerdi: “Hayatın yorgunluğunda günün telaşından kaçıp kurtulabilecekleri kendilerini özgür hissedebilecekleri bir yerdir” dedi.

Son olarak Europeworldspor hakkında görüşlerini belirten Yılmaz,
“Öncelikle böyle bir platformda bana yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Ülkemize başarılar kazandırmış ama adı duyulmayan sporcularımız için harika bir proje gerçekleştiriyorsunuz. Hep beraber nice başarılar elde etme temennisiyle” ifadelerini kullandı.

Haber: Gizem Azboy

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz