Devamı

  Mitchell: “Fauller çalınmadı, ben de daha agresif oynadım”

  Utah Jazz’in yıldız ismi Donovan Mitchell, dün gece grubun Houston Rockets’a karşı pes etmeyip seriyi 5. maça götürdüğü müsabakada attığı 31 sayısından konuştu.

  31 sayının 19’unu son çeyrekte atan Mitchell, “Eve gitmek istemiyorum. Maçların kalanını kanepede uzanarak izleme niyetim yok.” formunda konuştu ve son çeyrekte neden daha agresif oynadığını şu halde belirtti:

  “Faullerin çalınmadığını görünce, daha agresif olmam gerektiğini farkettim. Bence fauller vardı, lakin çalınmıyorlardı. Demek ki temasa karşın oynamaya devam etmeliydim. ‘Tamam, bu gece sana düdük çalmıyorlar. Daha da agresif olman lazım.’ dedim.”

  “Özgüven düzeyi 0’dan 100’e çıktı. Doğal 0’dan (sıfır) diyemem, lakin çok süratli çıktı. Benim için en kıymetli şey, sakinliği korumaktır. Sırf atabiliyorum diye şut atmak değil, yanlışsız oyunları ortaya koymak. En mutlu olduğum mevzu, rahat durmamam oldu. Boyalı alana girip durdum.”

  “Takım arkadaşlarımın ardımda olması olağan ki çok kıymetliydi, denediğim şutları tekrar denemem için bana yürek vermeleri ve problemli anlarımda geri çekilmemem için yanımda olmaları…”

  Mitchell’ın olağanüstü performansı şu haldeydi:

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...

  Son dakika: Filenin Sultanları’ndan gümüş madalya

  Cezayir’in ev sahipliğinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, final maçında İtalya ile karşı karşıya geldi.