Devamı

  NBA Finalleri 2019 izleme rehberi!

  2019 NBA playoffları bu noktaya dek her cinste çokça heyecan sundu. Sırada çok özel bir seri olma bahtı olan NBA Finalleri var!

  Son iki yılın şampiyonu Golden State Warriors, grup tarihinde tarihinde birinci sefer Final serisine yükselen Toronto Raptors’a karşı tacını muhafazaya çalışacak. Golden State, Batı’yı 1. sırada tamamlamarken, Toronto Doğu’yu 2. sırada tamamlamasına karşın, dönem (58-24) serileri Warriors’tan (57-25) daha âlâ olduğu için mesken sahibi avantajına sahip olacak.

  “TORONTO SERT EKİP, PES ETMİYORLAR”

  Raptors ile ilgili Stephen Curry ve DeMarcus Cousins’ın açıklamaları şu haldeydi:

  Curry: “Finallere yükseldiklerinde kent çıldırıyordu. Güya şimdiden şampiyonluğu kazanmış gibilerdi. Toronto’da basketbola karşı büyük bir tutku var, Raptors için bunun ne kadar kıymetli olduğunu görebiliyorsunuz.”

  Cousins: “Sert, kuvvetli ekip. Operasyonun başı Kawhi alışılmış. Kyle üzere olağanüstü bir saha önderleri var. [Pascal] Siakam oyununu öbür bir düzeye taşıdı. Danny Green, Serge [Ibaka] ve Marc Gasol üzere veteranları var. Norman Powell ortaya çıktı. [Fred] VanVleet üzere genç ve gelecek vaat eden bir adamları var. Çok yetenekli adamları var. Sert oynayan, savuma yapan ve daima birlikte oynayan bir kadro. Pes etmeleri yok. Onlarla savaşmalısın.”

  “HENÜZ İŞİMİZ BİTMEDİ”

  Kawhi ise odağını kendisi ve rakibinden çok kazanmak istemesine şöyle bağlıyor:

  “Daha çok grup tarafından bakıyorum, grubumun ne yaptığını görmek istiyorum. Yalnızca kazanmak istiyorum. En âlâ oyuncu olmak umurumda değil. En âlâ ekip olmak istiyorum, bunu daima söyledim. Dönemin öncesinde takası gerçekleştirdiğimizde, Masai benim hakkımda bu türlü hissediyordu. Bana niyetini (en güzel oyuncu olduğunu) ve takası neden yaptığını açıklamıştı. Takasın sonucu güzel oldu. Finallerdeyiz ve işimiz şimdi bitmedi.”

  OLAĞAN DÖNEMDE RAPTORS 2’DE 2 YAPTI!

  Toronto olağan dönemde Golden State ile iki sefer oynamış ve her iki maç da takvim yılı 2019’dan evvel olmasına karşın, ikisini de kazanmıştı. Buna karşılık, Warriors’ın sahip olduğu tüm yetenekler ve Final serisi deneyimleri, 1. maçta oynamayacak olan Kevin Durant’e karşın kendilerini bu serinin mutlak favorisi olarak gösteriyor.

  İşte Warriors ve Raptors ortasındaki 2019 NBA Finalleri takvimi!:

  1. Maç (Toronto’da): 30 Mayıs Perşembe – TSİ 04.00 (S Sport)

  2. Maç
  (Toronto’da): 2 Haziran Pazar – TSİ 03.00 (S Sport)

  3. Maç
  (Oakland’da): 5 Haziran Çarşamba – TSİ 04.00 (S Sport)

  4. Maç
  (Oakland’da): 7 Haziran Cuma – TSİ 04.00 (S Sport)

  *5. Maç
  (Toronto’da): 10 Haziran Pazartesi – TSİ 04.00 (S Sport)

  *6. Maç
  (Oakland’da): 13 Haziran Perşembe – TSİ 04.00 (S Sport)

  *7. Maç
  (Toronto’da): 16 Haziran Pazar – TSİ 03.00 (S Sport)

  *(Gerekirse)

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  NİL DUR DURAK BİLMİYOR ! ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU ŞİMDİ İSE GÖZÜ KONYA’DA

  Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin?  Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan...

  ŞAMPİYON EUROPE WORLD SPOR’DA !

  5.İslami Dayanışma Oyunların’da üstün başarı elde eden genç yetenek Milli Sporcu Özlem BECEREK Şampiyonluğun hemen ardından Mehmet efe DİNÇ’in sorularını yanıtladı. 5.İslami Dayanışma Oyunlarında...

  Muhammet Karavuş Kimdir

  Muhammet Karavuş Muhammet Karavuş Kimdir

  Gözler Konya’da

  5. İslami Dayanışma Oyunları! Büyük Açılış Töreni Yarın. İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nın beşincisi yarın...

  Son dakika: Filenin Sultanları’ndan gümüş madalya

  Cezayir’in ev sahipliğinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, final maçında İtalya ile karşı karşıya geldi.