NBA ve Golden State Warriors, Toronto Raptors’a karşı oynanan NBA Finallerinin 3. maçında Kyle Lowry’yi saha kenarındayken ittiği için, Warriors’ın ortaklarından Mark Stevens’ı 1 sene boyunca NBA maçlarından banladı ve hareketleri için kendisine 500.000 dolar para cezası verdi.

Çabucak yürürlüğe girecek olan yasak, tüm Warriors kadro etkinliklerini içeriyor ve 2019-20 dönemini takip edecek.

Warriors, olayla ilgili şu ifadeyi yayınladı:

“Bay Stevens’ın dün geceki davranışı, bir tertip olarak örneklendirmeyi umduğumuz yüksek standartları yansıtmıyordu. Aksiyonlarında son derece hayal kırıklığına uğradık ve Bay Stevens ile birlikte Kyle Lowry ve Toronto Raptors’tan bu şanssız suistimal için samimiyetle özür dileriz. NBA maçında taraftarlar – yahut rastgele biri – ve oyuncular ortasında bu türlü bir etkileşime yer yok.”

Perşembe gecesi, Stevens da aksiyonları için özür dileyen bir bildiri yayınladı:

“Dün gece NBA Finalleri’ndeki hareketlerimin sorumluluğunu üstlendim ve nahoş olduklarından utanıyorum. Yaptıklarım yanlıştı ve bunun için hiçbir mazeret yok. Bugün kendisinden ve Raptors and Warriors tertiplerinin başka üyelerinden direkt özür dilemek maksadıyla ulaştım. Davetlerimi kabul edenlere minnettarım. Umarım Bay Lowry ve bu olaydan etkilenen başkaları, dün gece gösterdiğim davranışın, olduğum yahut hayatım boyunca olan kişiyi yansıtmadığını anlamışlardır. Bir yanılgı yaptım ve sahiden özür dilerim. Daha yeterli olmalıyım ve düzeltmek için sabırsızlanıyorum. NBA ve Warriors tarafından verilen cezaları büsbütün kabul ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz