Ard arda Avrupa 1.liği ve Dünya 2’liği elde ettin harika bir skor vardı neler söylemek istersin? 

Bu benim ikinci uluslararası yarışmamdı. Şubat ayında Dubaide yapılan dünya şampiyonasında dünya ikincisi oldum. 2 gümüş madalya ile ülkeme döndüm ve bu kategoride ülkemizin aldığı ilk ve tarihi bir madalyaydı bu. Bunun gururunu taşımakla beraber istiklal marşımızı okutamadığım için üzgündüm. Avrupa şampiyonasını bu umutla bekledim. Fiziksel ve ruhsal açıdan hazırlanmamız için Milli takım kamplarında ciddi bir süreç geçirdik. Güneşin altında yoğun sıcağa maruz kalarak çalıştık, Roma’da hava sıcaklığı çok daha yüksekti çünkü. Zorlu bir mücadeleydi ama emeklerinizin karşılığını aldık. Avrupa şampiyonu olarak Roma’da marşımızı okuttuk ve bayrağımızı göklere çektirdik.  Çok mutluyum. Ülkeme yine tarihin ilk madalyasıyla dönmenin gururunu yaşıyorum.

Şampiyonluğun hemen ardından Konya’da düzenlenecek 5.İslami dayanışma Oyunlarına giriyorsun öyle değil mi ? 

Peki senin için zor olmayacak mı Yorucu geçen bir yarışmadan çıkıp başka bir yarışmaya katılmak yeterince dinlendin mi ? 

Roma bizi oldukça zorladı,özellikle yemek kültürü bize çok uzak. Ağır bir spor yapıyoruz ve bedenen tükenmiş durumdaydık  fakat motivasyonumuzu koruyoruz bu da direncimizi arttırıyor. Türkiye’ye dönünce yorgunluğumuz kalmadı. 

İslami Dayanışma Oyunlarına Daha önce Katılmışmıydın peki yoksa bu yıl ilk mi oluyor senin için?  

Hayır ilk defa katılacağım. 

Yarışmadan önce rakiplerinle yan yana  geldiğinde neler hissediyordun kazanacağın veya kaybedeceğin aklından geçiriyor musun ?  

Antrenmanlarda, yemek molalarında bir araya gelebiliyoruz. Çoğunu tanımıyorum aslında. Tanıdıklarıma da olabildiğince güler yüzle yaklaşıyorum fakat bir bağ kurmuyorum. Herhangi bir his de oluşmuyor.  Rakibimi düşünmüyorum. Hedefle benim arama girebilecek bir faktör olmamalı bu. Ben sadece atışımı düşünüp kazandığımı hayal ediyorum. 

EuropeWorldSportr İzleyici ve Okuyucularına Neler Söylersin?

Yarışmalarda bizi motive eden en önemli mesele bizi düşünen, bizim için dua eden insanların olduğunu bilmek. Yanımızda olduğunuzu hissetmek gurur verici. Tüm ekibimiz adına europeworldsportr izleyici ve okuyucularına teşekkür ederim. Sevgiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz