Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic ile Nikola Kalinic, Anadolu Efes’e 74-57 mağlup oldukları final serisi üçüncü maçının akabinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Zeljko Obradovic, “Anadolu Efes’i galibiyet için tebrik ediyorum. Bizim açımızdan çok net şeyler var. Grubu desteklemeye devam edeceğim zira bunu hak ettiklerine inanıyorum. Yaklaşık 48 saatten daha az bir mühlet var. Cumartesi günü oynanacak maça hazırlanarak bunu yapacağız. Play-off vaktinde çok fazla iniş-çıkış olabileceğini biliyoruz. Oyuncularımın hakikaten takviyeye gereksinimi var. Bu hoş atmosfer için taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Tıpkı biçimde cumartesi günü de gelip ekibimize takviye olmalarını bekliyoruz. Maçtan evvel soyunma odasında konuştuk, hepimiz çok üzgünüz Sloukas’ın babasının vefatından ötürü. Onun için çok güç bir durumdu, ekibe takviye olmak için geri geldi. Antrenör olarak bundan ötürü çok mutluyu, ona çok teşekkür ediyorum. Ne olursa olsun biz her vakit bir olacağız. Birinci geldiğim günden beri bu türlü ve bu türlü olmaya devam edecek. Bugün çok berbattık, çok fazla kaçırdık. Girmeyince öteki opsiyonlar olabiliyor ancak şu an bir sonraki maça konsantre olmamız gerekiyor.” dedi.

Nikola Kalinic: Berbat şutlar kullandık

Nikola Kalinic ise, “Zor bir geceydi. Bilhassa atakta çok makûs oynadık, yalnızca 57 sayı üretebildik. Olağanda attığımız konumları atmayı başaramadık bu akşam. Sonuçta seri 2-1 oldu ve 4 olan kazanıyor. Yolumuza devam edeceğiz. İnşallah iki gün sonra farklı bir tepkiyle geri döneceğiz.” diye konuştu.

Mental bir sorun olmadığını belirten Kalinic, “Atışlar girmedi. Yüzde 32 averajla oynarsanız… Boyalı alanı da çok uygun korudular. Biz çok berbat şutlar kullandık. Hiç 57 sayıda kaldığımızı hatırlamıyorum. Bu kadar az sayı ürettiğimiz bir maç hatırlamıyorum. Berbat güçler olabiliyor natürel ki… Biz Fenerbahçe’yiz çok daha sıkıntı durumlarda olduk ve asla pes etmeyeceğiz. 2-2’ye getirmek için uğraşacağız.” sözleriyle kelamlarını noktaladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz