Devamı

  EUROPE WORLD SPOR’DA ÜST ÜSTE 2.TRANSFER. MİLLİ BİSİKLET SPORCUSU OKAN AYDOĞAN EUROPEWORLDSPOR’DA

  Europe World Spor‘da 2 transfer daha gerçekleşti.Geçtiğimiz günlerde görüşmeler sonrası europeworldspor.com Sosyal medya hesabından 2 Milli sporcu ile daha anlaşma sağlayarak sporcu ağını daha da genişletilerini açıkladı. Genç yetenek milli bisiklet sporcusu Okan AYDOĞAN ve Azize BEKAR europeworldspor çatısı altında. Mililerin yarışma hazırlıkları sürerken merak edilen soruları sizler için sorduk.

  Bisiklet üstündeyken başına gelen beklenmedik bir kaza anını anlatır mısın ?

  Unutulmaz bir anım var, henüz spora başlayalı 3 yıl olmuştu, gençler kategorisinde yarışıyordum, yarış esnasında kazaya karışıp kötü şekilde düşüp bileğim kırılmıştı. Hastanede bileğimin durumunun kötü olduğunu hemen ameliyat olmam gerektiğini söylemişlerdi o anı hiç unutmuyorum.

  Kariyer hedeflerin arasında aktif sporu bırakmadan veya bıraktıktan sonra gerçekleştirmek istediğin neler var?

  Aktif sporculuk hayatımda hedeflerim arasında branşımda ülkemi en iyi yerlerde temsil edebilmek öncelikli hedefim.

  Türk sporcularla yabancıları mental açıdan nasıl kıyaslarsın?

  Yabancı sporcuların Türk sporculara göre mental açıdan daha rahat olduklarını düşünüyorum bunun da sebebi katıldığımız uluslararası yarışlarda da gözlemlediğimiz gibi sporcuların ve takımlar çok fazla destekleniyorlar, sporcuların malzeme gibi bisiklet gibi bir sıkıntılarının olmadığını ve bundan dolayı da daha sakin kafayla start alıyorlar.

  Yarışmaya hazırlanırken en büyük motivasyon kaynağın neydi?

  En büyük motovisyan kaynağım ailemin sporda beni desteklemesi ve her koşulda yanımda olması.

  Bu tutkun sana hayatta neler kazandırdı?

  Daha disiplinli bir birey olmayı, zamanımı daha değerli kullanmayı öğretti.

  Antrenörünün başarında payı ne kadar?

  Antrenörün başarıda payı bence %50-%50.
  Burada sporcunun kapasitesi, programa uyum sağlaması, sporcunun disiplini ve yeterli antrenman yapması gibi birçok faktör var. O yüzden tüm herşey sporcuda bitiyor.

  Son olarak neler söylemek istersin ?
  Ülkemizde bisiklet sporunun daha fazla desteklenmesini, sporcu sayısının artmasını ve bu sporda Ülkemizi Olimpiyatta ve dünya arenasında en iyi şekilde temsil edebilmeyi istiyoruz. Ayrıca pandemiden sonra bisiklete daha fazla bir rağbet oldu. İnsanlar bisikleti ulaşım olarak kullanmaya başladı, spor aracı olarak kullanılmaya başlandı bunları gördükçe bizde mutlu olduk açıkçası. Bu sayıların artmasını temenni ediyoruz.

  Sözümü bitirmeden önce de burdan euroworldspor ailesine bizlere bu imkanı verdiği için teşekkür etmek istiyorum, bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum.
  Ayrıca Mehmet Efe Dinç abiye de çok selamlar, onun en büyük hayranıyım.

  İlgili Haberler

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Medya

  EN SON HABERLER

  Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonasında Azize Bekar 22.Kez Şampiyonluk Elde Etti

  Kariyerinde 22.kez şampiyon olan azize bekar eurpeworldspora yaptığı açıklamada

  Antalya, Avrupa Plaj Hentbolu Finalleri’ne hazırlanıyor

  Hentbolda 8-11 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 2023 Avrupa Plaj Turu Finalleri (EBT) öncesi Konyaaltı Plajı'nda hazırlık yapılıyor. Plaj hentbolunda kulüpler açısından en önemli organizasyon olan finallerin...

  Toprak Razgatlıoğlu İtalya’da 3. oldu

  Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nın İtalya'daki beşinci ayak ilk yarışında 3. olarak podyuma çıktı.Yarışa ikinci cepten başlayan Red Bull sporcusu Toprak, damalı...

  İlke Özyüksel’den gümüş madalya!

  Ankara'nın ev sahipliğinde düzenlenen Modern Pentatlon Dünya Kupası Finali'nde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz İlke Özyüksel, toplam 1374 puanla gümüş madalyanın sahibi oldu. MEHMET...

  Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası’nda başpehlivan Nedim Gürel oldu

  Trakya Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılan ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Edirne'de düzenlenen Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası'nda başpehlivan Nedim Gürel oldu.