2019 FIBA Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nda gayret edecek A Ulusal Grup’ta Derin Yaya ve Sevgi Uzun aday takımdan çıkarıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamada, ay-yıldızlı takımın, Letonya ve Sırbistan’ın 27 Haziran-7 Temmuz’da ortaklaşa düzenleyeceği şampiyonanın hazırlıklarını İstanbul’da sürdürdüğü bildirildi.

Başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu idaresindeki millilerde Derin Yaya ve Sevgi Uzun’un aday kadrodan çıkarıldığı kaydedildi.

A Ulusal Ekip’te daha evvel de Gökşen Fitik, Merve Aydın, Melis Gülcan, Meltem Avcı aday takımdan çıkarılmıştı. Derin ve Sevgi’nin aday takımdan çıkarılmasıyla A Ulusal Grup’taki basketbolcu sayısı 15’e düştü.

Ay-yıldızlı takımın takımında şu oyuncular bulunuyor:

Bahar Çağlar (Beşiktaş), Olcay Çakır Turgut, Kübra Erat (BOTAŞ), Pelin Derya Bilgiç (Çukurova Basketbol), Esra Ural Topuz, Tuğçe Canıtez, Tilbe Şenyürek, Ayşe Cora, Kiah Irene Stokes (Fenerbahçe), Işıl Alben, İnci Güçlü (Galatasaray), Cansu Köksal (Hatay Büyükşehir Belediyespor), İlayda Güner (İstanbul Üniversitesi), Asena Yalçın (Mersin Büyükşehir Belediyespor), Kuanitra Holingsvorth (Dinamo Kursk).

Ulusallar Fransa yolcusu

A Ulusal Bayan Basketbol Grubu, özel turnuvaya katılmak için yarın Fransa’ya gidecek. 

Ay-yıldızlı takım, konut sahibi Fransa’nın yanı sıra Rusya ve Sırbistan’ın da yer alacağı özel turnuvanın akabinde 17 Haziran’da yurda dönecek ve 21 Haziran’a kadar çalışmalarına İstanbul’da devam edecek. 

Ulusal kadro 21 Haziran’da Belgrad’a giderek Sırbistan ile şampiyona öncesi son hazırlık maçını yapacak. Avrupa Şampiyonası’nda C Kümesi’nde yer alan ay-yıldızlılar, birinci maçında 27 Haziran’da Sırbistan’ın Niş kentinde İtalya ile karşılaşacak. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz