Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği (NBPA) genel menajeri Michele Roberts, “supermax” kontratın, NBA ekiplerinin yıldız oyuncularını tutmanın kesin bir yolu olmadığını söyledi.

NBA’in en son toplu iş mukavelesi kontratında tanıtılan “supermax” kontratı, tam olarak grup sahiplerinin ve oyuncuların beklediği üzere olmadı.

“BU KONTRAT, OYUNCULARI GRUPTA TUTMUYOR”

Roberts, şu sözleri kullandı:

“Demek istediğim, kontrata uygun olan oyuncular açıkçası para kazanacak oyunculardır. Öbür alternatifleri de olacaktır. Bu onlara ziyan vermiyor. Teminat altına alabilecekleri bir şey ve bunu almakla ilgilenirlerse, bu yalnızca para ölçüsü açısından muazzam bir avantaj olur. Lakin tekrar de bir dezavantaj görmüyorum. Tek dezavantajı, kadroların katiyetle oyuncularını muhafazanın kesin bir yolu olduğuna inanmaları. Ve o denli değil. O denli diyorlarsa, şu anda Anthony’ye [Davis] bir göz atabilirler ve ‘Aaa, mümkün değil.’ diyebilirler.”

Stephen Curry, James Harden, Russell Westbrook ve John Wall supermax imzalayan yalnızca dört oyuncu. Damian Lillard’ın bu yaz bir supermax imzalaması bekleniyor. Sacramento Kings ve Chicago Bulls, supermax imzalayabilecekleri DeMarcus Cousins ve Jimmy Butler’ı takas etmişlerdi.

Paul George, Kawhi Leonard ve Anthony Davis ise bir supermax kontratı imzalamadan evvel gruplarından takas talebinde bulunmuşlardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz