Rajon Rondo, Anthony Davis’le ilgili süregelen söylentilerin Los Angeles Lakers’ın dönemini ruhsal olarak nasıl etkilediğini anlattı.

Bleacher Report’tan Ric Bucher ile konuşan Rondo, söylentilerin grup arkadaşlarının zihniyetini bozduğunu söyledi:

“O kadar yüz yüze değildiniz, sekiz farklı olay yaratan ya da önerilen takas paketlerinin her birinde isminiz vardı. Instagram’daki her gönderide isminiz geçiyordu. Yani, ruhsal olarak, muhtemelen çok zorladı. Kadrodakiler ‘Kendimi kanıtlayayım ki takas edilmeyeyim’ yahut ‘Beni her türlü takas edecekler’ üzere şeyler hissetmiş olabilirler. Her maçta bu adamların ne düşüneceğini bilmiyordunuz: ‘İki gün içinde beni takaslayacak olan bu tertibe her şeyimi vermeli miyim?'”

Rondo, takas söylentilerinin gruptaki veteranları bile etkilediğini belirtti:

“Bazı yaşlı adamlar bile etkilendi. İsim veremem, fakat All-Star molasından çabucak evvelki Atlanta maçında biriyle benchte oturduğumu ve adamın maç sırasında durum hakkında berbat bir biçimde konuştuğunu hatırlıyorum. Ben de ‘At bunu kafandan. Bu iş bitti. Başaracağız. Veteranlar olarak önümüze bakmalı ve gençlerin odaklandıklarına odaklanmamalıyız. Örnek olalım’ demiştim. Bu hususta kaygılı bir veteran görmek biraz çılgınca.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz